کد خبر:331722
پ
باقر جوان
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

جزییات از سرگیری سفرهای زمینی خارجی اعلام شد

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جزئیات از سرگیری سفرهای زمینی خارجی با وسایل حمل و نقل عمومی را در پی گسترش واکسیناسیون و کنترل شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جزئیات از سرگیری سفرهای زمینی خارجی با وسایل حمل و نقل عمومی را در پی گسترش واکسیناسیون و کنترل شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

 

*** رونق سفرهای زمینی خارجی

 

به گزارش صنایع، داریوش باقر جوان در خصوص رونق سفرهای زمینی خارجی، اظهار داشت:

 در سال‌های گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا سفرهای زمینی با وسایل نقلیه شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی به کشورهای همسایه وجود داشت و قبل از این بیماری تقریبا ترددهای مسافری به همه کشورهای همسایه انجام می‌شد.

 

وی همچنین، افزود:

در دوران شیوع ویروس کرونا به دلیل تدوین پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت سفرها ناشی از فاصله گذاری اجتماعی، سفرهای زمینی به کشورهای همسایه محدود شد اما با تکمیل واکسیناسیون در کشورهای مختلف و کنترل شیوع ویروس کرونا دوباره این سفرها احیا شده است.

 

بیشتر بخوانید :

سفرهای زمینی خارجی با پروتکل‌های جدید احیا می‌شوند

سفر وزیر صنعت به استان سمنان

سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویر احمد/ حرکت اقتصادی عشایر نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارد

 

 *** تفاهم‌های دوجانبه و چندجانبه

 

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه، تصریح  کرد :

راه اندازی مجدد و از سرگیری سفرهای زمینی خارجی بسته به تفاهم‌های دوجانبه و چندجانبه است که با کشورهای همسایه منعقد خواهد شد و پروتکل های بهداشتی مشترکی باید در این زمینه نوشته شود که البته این کار وظیفه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه است اما هر پروتکلی در این زمینه امضا شود و هر تفاهمی به نتیجه برسد آن را اجرا خواهیم کرد.

 

باقرجوان در این باره، خاطرنشان کرد:

 در سالهای گذشته یعنی قبل از شروع کرونا به همه کشورهای همسایه از جمله ترکیه عراق و جمهوری آذربایجان، جمهوری نخجوان و نظایر آنها سفرهای زمینی داشتیم.

البته در سوریه هم قبل از اینکه شاهد حوادث و اتفاقات چند سال گذشته باشیم، همواره ترددهای زمینی مسافری داشتیم و مجدداً با توجه به بهبود وضعیت این کشور و کنترل شیوع ویروس کرونا سفرهای زمینی به سوریه هم آغاز خواهد شد.

به عنوان مثال پیش از ویروس کرونا اتوبوس‌های عراقی زائران را به ایران می‌آوردند و به قصد زیارت به قم و مشهد می‌رفتند که این مسئله می‌تواند دوباره از سر گرفته شود.

 

*** نرخ بلیت سفرهای خارجی

 

به گزارش صنایع، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در پایان درباره نرخ بلیت برای سفرهای خارجی اذعان داشت :

برای سفرهای خارجی  با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس نرخ‌ بلیت مشخص خواهد شد و اگر تخلفی در این زمینه صورت گیرد قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول