کد خبر:331271
پ
آصفری
عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس:

واقعیت تذکر ۳۵ نماینده به دولت/ قصدمان صرفاً پیشگیری بود

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس درباره تذکر ۳۵ نماینده به دولت در رابطه با انتصابات فامیلی توضیح داد.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس درباره تذکر ۳۵ نماینده به دولت در رابطه با انتصابات فامیلی توضیح داد.

 

*** تذکر ۳۵ نماینده مجلس به دولت

 

به گزارش صنایع، در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، تذکر کتبی محمدحسن آصفری نماینده اراک به همراه ۳۵ نماینده دیگر مجلس به رئیس‌جمهور درباره ضرورت جلوگیری از انتصابات فامیلی و بی توجهی به شایسته‌سالاری در دستگاه‌های دولتی قرائت شد.

این تذکر در برخی رسانه‌های مخالف دولت بازتاب یافت و به‌گونه‌ای منعکس شد که نه تنها منتقدان دولت و اصلاح‌طلبان بلکه جمعی از نمایندگان هم‌طیف رئیس‌جمهور‌ هم صدای اعتراضشان نسبت به آنچه انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم می‌خوانند، بلند شده است.

 

*** عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس/ واقعیت این اتفاق

 

محسن آصفری در همین زمینه، اظهار داشت:

بنده به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس تذکری از رئیس‌جمهور خواستیم که در انتخاب و انتصاب در وزارتخانه‌های خود دقت کنند و اجازه ندهند در وزارتخانه‌ها انتصابات فامیلی انجام گیرد.

متاسفانه گزارشاتی به دستمان می رسد که فلان وزیر می‌خواهد برادرخانم خود یا فامیل خود را انتصاب کند لذا باید جلوی این گونه رفتارها گرفته شود و در انتخابات افراد نگاه فقط شایسته‌سالاری مدنظر باشد.

 

وی در ادامه بیان کرد:

باید جلوی وابسته سالاری‌ها در سازمان‌ها، ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها گرفته شود و نگاه‌ها بر مبنای شایسته‌سالاری باشد. رئیس‌جمهور در این انتخاب‌ها و انتصابات باید نظارت کند و اجازه ندهد که نخبگان کشور کنار گذاشته شوند که از ظرفیت نخبگان کشور و افراد توانمند در مسئولیت‌های استفاده نشود.

تلاش باید در این باشد که در انتصابات و انتخاب‌ها به ویژه مواردی که حساس و ویژه است کسانی انتخاب شوند که توانمند و با تجربه باشند، حال صرفاً این که با فلان شخص فامیل کسی است و یا چهره شناخته شده‌ای دارد نباید انتخاب شود.

 

*** قصدمان صرفاً پیشگیری بود

 

به گزارش صنایع، عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس در پایان، گفت: 

گزارش‌هایی رسیده بود که در برخی وزارتخانه‌ها در سطوح پایین می‌خواهند چنین اقداماتی انجام دهند لذا ما پیشگیری کردیم که رئیس‌جمهور یک برنامه‌ریزی جدی داشته باشد و تذکرات لازم را به وزرای خود بدهد که در بحث انتخاب و انتصابات نگاهشان بر مبنای شایسته سالاری باشد و اجازه انتخاب و انتصابات فامیلی را ندهند.

نمی‌گوییم انتصابات فامیلی وجود داشته است بلکه می‌گوییم دولت از الان پیشگیری کند و در وزارت خانه‌ها در انتصابات و انتخاب‌ها نگذارد انتصابات فامیلی صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول