کد خبر:331431
پ
برنج
صنایع گزارش می دهد:

کاهش قیمت برنج با آزادسازی واردات

مشاهدات میدانی از کاهش قیمت انواع برنج در بازار به دلیل آزادسازی واردات این کالا حکایت دارد.

مشاهدات میدانی از کاهش قیمت انواع برنج در بازار به دلیل آزادسازی واردات این کالا حکایت دارد.

 

*** قیمت جدید برنج در بازار

 

به گزارش صنایع ، مشاهدات میدانی حاکی از این است قیمت انواع برنج به‌ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج‌های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است.

 

هر کیلوگرم از ارزان‌ترین برنج‌های خارجی موجود در بازار مربوط به برنج تایلندی با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان و گران‌ترین برنج خارجی نوع هندی با قیمت  ۲۷۸۰۰ تومان است؛ برنج‌های پرمحصول و عطری ایرانی نیز از هرکیلوگرم ۲۹۸۰۰ تا ۵۸۴۰۰ قیمت‌گذاری شده است.

 

قیمت هر کیلوگرم برنج هندی فله ۱۹۳۰۰ تومان، پاکستانی ۲۷۸۰۰ تومان، صدری گیلان ۳۲۶۰۰ تومان، طارم خوش‌پخت ۳۹۸۰۰، طارم گیلان ۲۹۸۰۰ تومان و عنبربوی شوشتر ۳۸۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 قیمت هر کیلوگرم برنج صدری هاشمی ۵۵۸۰۰ تومان، آستانه ۵۸۴۰۰، طارم لنگرودی ۵۶۹۰۰ تومان، طارم محلی ۴۶۵۰۰ تومان، دودی هاشمی ۵۳۶۰۰ تومان، برنج قهوه‌ای ۴۵۳۸۰ تومان، طارم سرگل ۴۷۶۰۰ تومان، طارم هاشمی ۴۹۶۰۰ تومان، طارم استخوانی ۴۷۸۰۰ تومان، دم‌سیاه ۴۸ هزار تومان، طارم باب چلوکبابی ۴۲۸۵۰ تومان و طارم فریدونکنار ۴۸۶۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت مصوب هر کیلو برنج تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف کارکنان دولت توزیع می‌شود.

 

بیشتر بخوانید :

ممنوعیت فصلی واردات برنج

دپوی ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی در انبارهای بنادر و گمرکات/ دستگاه های متولی ورود کنند

بلاتکلیفی ۱۵ هزار تن برنج در گمرک/ وزارتخانه‌های مسئول تصمیم نمی‌گیرند

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول