کد خبر:331142
پ
جلسه هیئت دولت
با تصویب هیئت وزیران:

میزان دریافت حق عضویت صندوق ضمانت سپرده‌ها اصلاح شد

با تصویب هیئت وزیرات میزان و دریافت حق عضویت صندوق ضمانت سپرده ها اصلاح شد.

با تصویب هیئت وزیران، میزان دریافت حق عضویت صندوق ضمانت سپرده ها اصلاح شد.

 

*** انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای مؤسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق به پژوهشگاه نیرو

 

به گزارش صنایع، با توجه به انحلال مؤسسه علمی کاربردی صنعت آب و برق و انتقال کارکنان، مجتمع ها و واحدهای استانی آن به پژوهشگاه نیرو، هیئت وزیران با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای این مؤسسه به پژوهشگاه مذکور موافقت کرد.

 

*** آیین نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها اصلاح شد

 

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص ماده (۱۵) آیین نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها که پیش از این نیز مورد بازبینی قرار گرفته بود، با اصلاح آن موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، چنانچه مؤسسه اعتباری از پرداخت حق‌عضویت‌‌ خود ظرف سه ماه پس از مهلت های مقرر امتناع ورزد، موضوع جهت اعمال اقدامات انتظامی موضوع ماده (۴۴) قانون پولی و بانکی کشور از جمله سلب صلاحیت مدیران و ممنوعیت عملیات سپرده گیری مؤسسه اعتباری به هیأت انتظامی بانک ها ارجاع می شود.

 

*** صدور مجوز موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و کشورهای پاکستان و عمان

 

هیئت وزیران در ادامه، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد با هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت امور خارجه، نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت های جمهوری اسلامی پاکستان و سلطنت عمان اقدام نماید.

 

اخبار مهم صنایع:

معکوس شدن تراز صنعت لوازم خانگی در سه سال آینده/ رشد ۱۱ درصدی تولید در شش ماهه ۱۴۰۰

*** اصلاح مصوبه مربوط به اعطای تسهیلات در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی

 

هیئت وزیران به منظور ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخصوص پرداخت تسهیلات در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی و شناسایی متقاضیان واجد شرایط، با اصلاح مصوبه مربوط موافقت کرد.

 

به موجب اصلاح مصوبه فوق، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است براساس طرح جامع مسکن (مصوب وزارت راه و شهرسازی) با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور،‌ سهم استانی تسهیلات را تعیین و بر اساس سهمیه ابلاغ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توزیع سهمیه بانک های عامل به تفکیک استان، شناسایی متقاضیان واجد شرایط از طریق وزارت راه و شهرسازی، معرفی آنان جهت دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت و ساز در چهارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختما‌ن اقدام کند.

 

*** انتقال مبالغ جرایم تأخیر در تأدیه اوراق مشارکت فروش رفته شرکت های «مهندسی آب و فاضلاب کشور» و «توسعه آب و نیروی ایران» به حساب بدهی دولت

 

دولت در راستای تکلیف خود نسبت به وزارت نیرو و متعاقباً شرکت های «توسعه آب و نیروی ایران» و «مهندسی آب و فاضلاب کشور» مبنی بر انتشار اوراق مشارکت در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ به منظور اجرای پروژه های بخش های آب و کشاورزی و منابع طبیعی، با انتقال مبالغ جرایم تأخیر در تأدیه (پس از سررسید) اوراق مشارکت فروش رفته شرکت های یاد شده در سال های مذکور به حساب بدهی دولت موافقت کرد.

 

*** تمدید مجوز ورود و ترخیص خودروهای کشنده بوژی فوق سنگین تا پایان سال ۱۴۰۰

 

با توجه به نیاز ضروری حمل و نقل سنگین کشور به خودروهای بوژی کش و محدودیت های ایجاد شده در این خصوص در راستای تحریم های بین المللی و همچنین زمانبر شدن اخذ مجوزهای لازم از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران، هیئت وزیران با تمدید مجوز ورود و ترخیص خودروهای یاد شده تا پایان سال ۱۴۰۰ موافقت کرد.

 

*** آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران اصلاح شد

 

هیئت وزیران در راستای سیاست های دولت مبنی بر توانمندسازی و حمایت از شرکت های پیمانکار و ایجاد ظرفیت های شغلی جدید به خصوص در پیمانکاران بخش خصوصی و کمک به ماندگاری آنها در شرایط سخت اقتصادی و بیماری فراگیر کرونا و نیز بهره مندی مناسب از تجارب کاری شرکت های پیمانکاری قدیمی، با اصلاح برخی از مواد «آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران» موافقت کرد.

 

به موجب این اصلاحیه، منظور از کارکنان، اعضاء هیأت مدیره، مدیر عامل و پرسنل امتیازآور شرکت می باشند که لازم است جهت امتیازآوری، دارای حداقل ۳۶ ماه سابقه کار مرتبط در ۶ سال گذشته منتهی به درخواست صلاحیت، مستند به بیمه و یا روزنامه رسمی در فعالیت‌های مرتبط باشند.

در خصوص کارکنان امتیازآور، لازم است حداقل سه ماه از سابقه کار مفید و مرتبط آنها منتهی به زمان تشخیص صلاحیت در شرکت متقاضی باشد.

برای شرکت‌هایی که برای اولین بار درخواست تشخیص صلاحیت دارند و بالاترین پایه درخواستی آنها پایه ۵ است، امتیاز کارکنان آنها، صرفاً از طریق مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره کسب می شود.

 

در مورد شرکت هایی که امتیاز تجمعی تجربه کاری آنها در ۱۵ سال گذشته احراز نشود و سابقه قدمت شرکت بیش از ۱۵ سال است، مشروط به اینکه هیئت مدیره و سهامداران آن تغییر پیدا نکرده باشد، به ازای هر سال مازاد بر ۱۵ سال در ۳۰ سال گذشته، ضریب افزایشی ۰/۰۴ به امتیاز کار تجربی اضافه می شود. حداکثر ضریب افزایشی متعلقه ناشی از این تبصره در سرجمع امتیاز، ۰/۵ و فقط در یک رشته موثر خواهد بود.

 

به گزارش صنایع، همچنین در سال هایی که ضریب ۲‏/۱ مندرج در رابطه ۴ با ضریب متوسط افزایش وزنی متناسب نباشد (بیش از ۱۰ درصد تفاوت داشته باشد)، میانگین ضرایب تعدیل ابلاغ شده مربوط به آن سال کارشاخص در سال هایی که قرارداد در آن جاری بوده، جایگزین ضریب Pk گردد.

گردش مالی، توان مالی جاری و توان مالی بلندمدت به میلیون ریال بر اساس یکی از اظهارنامه های مالیاتی چهارسال منتهی به زمان تشخیص صلاحیت شرکت که بالاترین امتیاز مالی بروزآوری شده را کسب نماید، ملاک عمل می باشد.

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول