کد خبر:330945
پ
کریمی انجمن کامیون داران
دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون‌داران در گفتگوی اختصاصی با صنایع:/ بخش اول

پنج عامل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی/ خودروسازان داخلی و نبود طرح و برنامه مشخص از دلایلی اصلی طولانی شدن روند ترخیص است + فیلم

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون‌داران کشور با تشریح پنج عامل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی، خودروسازان داخلی و نبود طرح و برنامه مشخص در این خصوص را از دلایل اصلی طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی معرفی کرد.

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون‌داران کشور با تشریح پنج عامل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی، خودروسازان داخلی و نبود طرح و برنامه مشخص در این خصوص را از دلایل اصلی طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی معرفی کرد.

 

*** سریال پرغصه کامیون‌های وارداتی

 

به گزارش صنایع، آنطور که در گزارش‌های منتشر شده از سوی دستگاه‌های مسئول آمده است، کامیون‌های فرسوده در کشور سالانه ۹۶۰ میلیون لیتر سوخت مازاد مصرف می‌کنند و این تنها یک مورد از پیامدهای منفی فعالیت ناوگان فرسوده در کشور است که می‌بایست مسئولان را مجاب به ترخیص هرچه سریعتر کامیون‌های وارداتی موجود در گمرکات و حضور آنها در چرخه حمل و نقل کشور کند اما متاسفانه ترخیص این کامیون‌ها با موانع بسیاری روبرو شده است که باعث شده این روند طولانی شود در حدی که به یکی از اخبار و اظهارنظرهای ثابت رسانه‌ها و مسئولان این حوزه، تبدیل شده است.

به همین دلیل خبرنگار صنایع با دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور که حضوری فعال در ترخیص کامیون‌های وارداتی با عمر سه سال را دارد گفتگویی اختصاصی را انجام داده که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

کامیون‌های وارداتی

 

*** واردات و توقف کامیون‌ های وارداتی در گمرک ایران

 

احمد کریمی در ابتدای این گفتگو و در خصوص اینکه از سال ۹۹ تا کنون چه تعداد کامیون با عمر سه سال وارد کشور شده است، اظهار کرد:

از سال ۹۹ تا الان به استناد بند ۳ ماده ۳۰ قانون اجرای برنامه‌های دائمی کشور بالغ بر ۸ هزار دستگاه کامیون وارد شده و روند واردات همچنان ادامه دارد و با توجه به اینکه در پایان سال میلادی هستیم قطعاً تا حدودی، نسبت واردات بیشتر خواهد شد زیرا شرکت‌های حمل و نقل اروپایی ناگزیر هستند، کامیون‌های با عمر سه سال خود را نوسازی کنند و امکان واردات این‌ کامیون‌ها به کشور ما وجود دارد.

 

وی در ادامه پیرامون اینکه تاکنون چه تعداد از کامیون‌های وارداتی، ترخیص شده است، بیان داشت:

تاکنون حدود هزار دستگاه از کامیون‌های وارداتی ترخیص شده است اما لازم به ذکر است که ترخیص شدن این کامیون‌ها به معنای قرار گرفتن در چرخه حمل و نقل نیست زیرا بین ترخیص تا پلاک شدن نیز فاصله وجود دارد و قبل از آن نیز باید مراحل مختلفی طی شود که هنوز این اتفاق صورت نگرفته است.

 

*** پنج عامل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی

 

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران در ادامه پیرامون دلایل طولانی شدن ترخیص کامیون‌ها نیز اظهار داشت:

عامل اول و مهمترین دلیل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی این است که این موضوع به صورت یک پروژه دیده نشده و یک ناهماهنگی بین ارکان نوسازی ناوگان کشور وجود دارد و وقتی این موضوع یا اقدام، به صورت یک پروژه دیده شود و شرح وظایف هر یک از ارکان و زمان اجرای آن مشخص باشد، قطعاً فرآیند ترخیص، تسریع می‌شود.
نکته و علت دوم و موضوعی که تاکنون نیز به عنوان یکی از دلایل و موانع ترخیص کامیون‌های وارداتی محسوب می‌شود، مقاومت برخی از دستگاه‌ها یا شرکت‌هایی است که در این رابطه دخالت داشتند، مخصوصاٌ شرکت‌های خودروساز که ابتدا درباره ارائه خدمات پس از فروش به کامیون‌های وارداتی مقاومت می‌کردند و به قانون تمکین نمی‌کردند.

مانع مهم و سوم، ارائه کد ساتا توسط وارد کننده به بانک مرکزی بود که در این خصوص نیز مشکلات مختلفی وجود داشت.

چهارمین عامل طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی، حضور نداشتن نمایندگان سازمان‌های استاندارد و محیط زیست در گمرکات کشور و هماهنگ نبودن نمایندگان دستگاه‌های مذکور با یکدیگر که متاسفانه این مهم، هنوز محقق نشده است.

و در نهایت، پنجمین دلیلی که باعث طولانی شدن روند ترخیص کامیون‌های وارداتی شد، این بود که هیچگونه تعریف و چارچوب مشخصی درباره مناسبات میان وارد کننده و خریداران وجود نداشت که این موضوع یکی از دلایل مهمی بود که باعث شد این روند به کندی صورت بگیرد و در بعضی مواقع حتی روند ترخیص را متوقف کند.

 
کامیون‌های وارداتی

 

*** دلایل طولانی شدن روند پلاک کردن کامیون‌ های وارداتی

 

به گزارش صنایع، دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون‌داران کشور در پایان بخش اول گفتگوی خود با خبرنگار این رسانه، به مشکلاتی که کامیون‌‌دارها هنگام پلاک کردن با آنها روبرو هستند، اشاره کرد و گفت:

در رابطه با پلاک کردن کامیون‌ها دو نکته وجود دارد، اول زمان اسقاط کامیون‌ها هست که فرآیند اسقاط ناوگان فرسوده باید به نحوی باشد که سریع در سیستم ثبت و فاصله بین ترخیص تا پلاک را کوتاه کند ولی این مدت زمان مقداری طولانی است.

انتظار داشتیم از زمانی که ناوگان تحویل می شود تا زمانی که گواهی اسقاط صادر می شود و در سیستم قرار می‌گیرد، سرعت بیشتری داشته باشد.

نکته دوم اینکه مناسبات بین وارد کننده و خریدار به نحوی تعریف شود که بعد از ترخیص کامیون، اختلاف بین وارد کننده و خریدار باعث نشود که کامیون به مرکز پلاک و برای شماره گذاری، با تأخیر معرفی شود.

ضمن اینکه با توجه به وضعیت کرونا و تعطیلی مراکز شماره گذاری و فعالیت مراکز شماره گذاری به صورت موقت نیز از دلایلی بود که بحث شماره‌گذاری را با کندی مواجه کرد.

 

در پایان می‌توانید بخش اول ویدیو گفتگوی اختصاصی خبرگزاری صنایع با دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور را مشاهده نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول