کد خبر:331161
پ
رئیسی
رئیس جمهوری:

لزوم تداوم تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی

رئیس جمهوری بر لزوم تداوم تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تاکید کرد.

رئیس جمهوری بر لزوم تداوم تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تاکید کرد.
 

*** مسیر تأمین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تداوم یابد

 
به گزارش صنایع، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد و در این جلسه وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از برنامه مدون خود در زمینه «رشد اقتصادی بدون تورم» ارائه کرد.
 
در این برنامه سیاست‌های حوزه پولی، مالی، کنترل نقدینگی، بودجه، تشویق تولید، اجرا و تکمیل پروژه‌های زیربنایی مورد توجه قرار گرفته است.
بر اساس تصمیم اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مقرر شد برنامه پیشنهادی وزارت اقتصاد با برنامه‌های سایر بخش‌های تیم اقتصادی دولت از جمله سازمان برنامه و بودجه، تلفیق شده و برای عملیاتی و اجرایی شدن در بودجه سال ۱۴۰۱ با رویکرد و هدف کنترل تورم و تامین رشد اقتصادی کشور آماده و ارائه شود.
 
در این جلسه همچنین سازمان برنامه و بودجه از وضعیت بودجه سال جاری گزارشی ارائه کرد که مبنای آن به کارگیری تمهیداتی از جمله تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی در دوره استقرار دولت سیزدهم بود.
 

*** لزوم تشکیل جلسه کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و روسیه

 
رئیسی در این زمینه، تاکید کرد:
تلاش شود تا روند تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تا پایان سال ادامه یابد.
در ادامه این جلسه موضوع تعامل و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با کشورهای بزرگ و دوست از جمله روسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
 
به گزارش صنایع، رئیس جمهور با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با رئیس جمهور روسیه، دورنمای همکاری‌های دو کشور را روشن و سازنده توصیف و بر لزوم تشکیل جلسه کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و روسیه با ریاست معاون اول رئیس جمهور و پیگیری توافقات تاکید کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول