کد خبر:323873
پ
اتاق اصناف ایران اطلاعیه
اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد

هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن غیر قانونی است

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای، نسبت به ممنوعیت خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن و سایر طرح های حمایتی مسکن وزارت راه وشهرسازی که منجر به تضییع حقوق شهروندان می شود، هشدار داد.

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای، نسبت به ممنوعیت خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن و سایر طرح های حمایتی مسکن وزارت راه وشهرسازی که منجر به تضییع حقوق شهروندان می شود، هشدار داد.

 

*** متن اطلاعیه اتاق اصناف ایران

 

به گزارش صنایع، متن اطلاعیه اتاق اصناف ایران به شرح زیر است:

به اطلاع عموم هموطنان گرامی می‌رساند؛ هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تأمین مسکن وزارت راه و شهرسازی غیرقانونی بوده و منجر به سو استفاده و تضییع حقوق خریداران امتیازها و تشکیل پرونده‌های حقوقی و قضائی خواهد شد.

عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن و ثبت نام متقاضیان آن از سال ۱۳۹۸ آغاز شده و بر اساس اطلاعات واصله از وزارت راه و شهرسازی، بیشتر متقاضیان این طرح با پرداخت مراحل اولیه سهم آورده خود در پروژه‌های شروع شده جانمایی شده‌اند. اما از آنجایی که بر اساس شیوه‌نامه اجرایی آن طرح، تخصیص واحد به متقاضیان در مراحل پایانی اجرای پروژه انجام خواهد شد، در اغلب

پروژه‌های این طرح، فرایند انتخاب واحد قابل تخصیص به متقاضیان و بالتبع آن، انعقاد قرارداد واگذاری تاکنون صورت نپذیرفته است.

بر این اساس و با توجه عدم انعقاد قرارداد، خرید و فروش و انجام معاملات ثانویه این واحدها غیرقانونی بوده و به رسمیت شناخته نخواهد شد.

به گزارش صنایع، در انتهای این اطلاعیه ، ذکر شده است:

لذا ضروری است با عنایت به ماده ۳ آئین‌نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن، تمامی امور مربوط به طرح اقدام ملی مسکن مطابق با دستورالعمل‌ها و نمونه قراردادهای ابلاغی وزارت راه و شهرسازی انجام شود.

 

همچنین بخوانید:

اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی درباره طرح اقدام ملی مسکن

امتیاز طرح ملی مسکن، ۲۰۰ میلیون معامله می‌شود/ نیمی از خانه‌های خالی برای بانک‌ها است

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی غیر قانونی است

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول