کد خبر:323876
پ
سیدجواد حسینی کیا
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

افزایش ۹ درصدی تولید لوازم خانگی در نیمه اول سال جاری/ ماموریت کمیسیون صنایع به وزارت صمت برای برخورد با گران‌فروشان

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش ۹ درصدی تولید لوازم خانگی در نیمه اول سال جاری از ماموریت این کمیسیون به وزارت صمت برای برخورد با گران‌فروشان خبر داد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش ۹ درصدی تولید لوازم خانگی در نیمه اول سال جاری از ماموریت این کمیسیون به وزارت صمت برای برخورد با گران‌فروشان خبر داد.

 

*** بررسی گرانی لوازم خانگی

 

به گزارش صنایع، سیدجواد حسینی کیا در تشریح نشست فوق‌العاده کمیسیون صنایع و معادن با دستورکار بررسی دلایل گرانی لوازم خانگی، اظهار داشت:

جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی، سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده و اتحادیه‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی برگزار شد؛ براساس گزارش ارائه شده در حال حاضر کالا به میزان کافی در انبارها موجود است.

طبق توضیحات ارائه شده در این نشست تولید لوازم خانگی در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۹ درصد رشد داشته و از مرداد ماه تاکنون قیمت لوازم خانگی در واحدهای تولیدی افزایشی نداشته و گرانی رخ داده ناشی از فعالیت دلالان در بازار است.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

مقرر شد سازمان حمایت از مصرف‌کننده با تشدید نظارت میدانی، با گران‌فروشان برخورد کند از سوی دیگر انجمن‌های تولیدکننده لوازم خانگی موظف شدند که اطلاعیه‌ صادر کرده و در آن بیان کنند که در هفته‌های گذشته افزایش قیمتی نداشتند.

 

*** ماموریت کمیسیون صنایع و معادن به وزارت صمت

 

به گزارش صنایع، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، تصریح کرد:

در این نشست وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه سازمان حمایت از مصرف کننده موظف شد که با سوداگران که موجب التهاب و نابسامانی بازار لوازم خانگی شده‌اند، برخورد کنند.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول