کد خبر:319947
پ
احمد اصانلو
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی:

ساماندهی گشت‌های مشترک برای نظارت بر بازار

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از ساماندهی گشت‌های مشترک برای نظارت بر بازار خبر داد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از ساماندهی گشت‌های مشترک برای نظارت بر بازار خبر داد.

 

*** چگونگی ساماندهی گشت‌های تعزیرات

 

به گزارش صنایع، احمد اصانلو در حاشیه مراسم ساماندهی گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی بابیان این مطلب که حضور مستمر و مؤثر در بازار یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان تعزیرات حکومتی است، اظهار داشت:

با توجه به اینکه نظارت بر بازار از وظایف دستگاه‌های دولتی بوده و تعزیرات حکومتی به‌عنوان مرجع رسیدگی‌کننده، باید به کمک این دستگاه‌ها بیاید؛ بنابراین اولین اقدام، ساماندهی گشت‌های مشترک سیار است.

 

وی با اشاره به ساماندهی سامانه ۱۳۵، افزود:

 با توجه به تعداد واحدهای صنفی و پراکندگی آنها، صرف انجام گشت و سرکشی به واحدها نمی‌توان نتیجه مطلوب را انتظار داشت بنابراین ظرف هفته جاری سامانه ۱۳۵ باز طراحی می‌شود.

در این باز طراحی، دریافت شکایت در حوزه‌های صنفی، بهداشتی و قاچاق کالا و ارز در بستر سامانه‌های اینترنت پایه و با حداقل زمان صورت می‌گیرد و با استفاده از تلفن همراه هوشمند، امکان طرح شکایات و دریافت کد رهگیری و پیگیری آن فراهم می‌شود.

 

به گزارش صنایع، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان رویکرد جدید در ساماندهی گشت‌های سیار را ناظر به بازرسی و نظارت به تمامی زنجیره‌ای بازار اعم از تولید توزیع و عرضه دانست و ابراز داشت:

پیش از این گشت‌های مشترک در سطح عرضه فعال بوده‌اند اما در برنامه‌ریزی جدید علاوه بر محور قبلی، حضور در کارخانه‌ها و بازرسی از شبکه توزیع نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

هدف‌گذاری برای صادرات ۸۰۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در سال ۱۴۰۱

سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها بدون انعام

تکمیل تدوین برنامه صادرات خودرو تا دو هفته دیگر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول