کد خبر:319845
پ
تابش
معاون وزیر صمت:

فروش و عرضه روغن موتور صرفا مختص عاملین و خریداران عضو سامانه جامع تجارت است/ هر گونه عرضه خارج از شبکه، تخلف محسوب می‌شود

معاون وزیر صمت اعلام کرد، فروش و عرضه روغن موتور صرفا مختص اعضای سامانه جامع تجارت است.

معاون وزیر صمت اعلام کرد، فروش و عرضه روغن موتور صرفا مختص اعضای سامانه جامع تجارت است.

 

*** هر گونه عرضه خارج از شبکه، تخلف محسوب می‌شود

 

به گزارش صنایع، عباس تابش پیرامون فروش و عرضه محصولات روغن موتور، اظهار کرد:

جلسات مستمر و پیگیری‌های اثر بخش در روند مطلوب طرح استقرار سامانه جامع تجارت نقش مهمی داشته است و چهار شرکت تولیدکننده روغن موتور از هفته آینده به صورت آزمایشی به عرضه و فروش محصولات خود در سامانه جامع به نمایندگان و عاملینی که کد نقش دریافت کرده اند، اقدام خواهند کرد.

از ۱۷ مهرماه نیز فروش و عرضه محصولات به عاملین و خریداران دارای پروانه کسب که در سامانه جامع تجارت نقش داشته باشند منوط می‌شود.

 

همچنین به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت طی مکاتبه‌ای که به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ابلاغ خواهد شد، از ۱۷ مهرماه عرضه و فروش این محصولات، صرفاً به خریدارانی که دارای کد نقش در سامانه جامع تجارت هستند، انجام خواهد شد و در غیر این صورت عرضه خارج از شبکه و تخلف محسوب خواهد شد.

 

وی در ادامه، افزود:

با توجه به اینکه زمان شروع پروژه و به تبع آن مبنای گزارش گیری اطلاعات تولید، فروش و موجودی واحدهای تولیدکننده در سامانه از مورخ ۲۰ شهریور انجام می‌شود، واحدهای تولیدکننده و شرکت‌های پخش موظف هستند موجودی خود تا مورخ ۲۰ شهریور را احصاء و در قالب سند انبارگردانی کاهشی در بخش اظهار خروج کالا در سامانه ثبت کنند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سید محمد هادی سبحانیان، معاون اقتصادی وزیر اقتصاد شد

 

*** فروش انواع پوشک و پودر شوینده/ اخذ کد نقش و ثبت نام در سامانه

 

به گزارش صنایع، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در پایان، بیان کرد:

در زمینه پوشک، واحدهای تولیدی باید اطلاعات تولید و بویژه فروش خود به تفکیک خریداران را مبتنی بر واحد اندازه گیری اعلامی در سامانه ثبت نمایند و از تاریخ ۱۷ مهرماه کلیه مراجع و دستگاه‌های متولی مکلفند صرفاً بر مبنای اطلاعات مندرج در سامانه در خصوص عملکرد شرکت‌های مذکور از تأمین مواد اولیه تا فروش محصول نهایی و … اقدام کنند.

 در مرحله بعدی فروش انواع پوشک و پودر شوینده صرفاً باید به خریدارانی که دارای کد نقش هستند انجام شود و بر این اساس کلیه عوامل توزیع و عرضه مکلف به اخذ کد نقش و ثبت نام در سامانه خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول