کد خبر:319527
پ
اکبر نیکزاد
نایب رئیس مجلس:

واردات لوازم‌ خانگی کره‌ای به جای پول‌های بلوکه شده، سبب ورشکستگی تولیدکننده می‌شد/ نامه ۱۸ هزار کارگر به مجلس برای حمایت از تولید لوازم‌ خانگی

نایب رئیس مجلس معتقد است، واردات لوازم‌ خانگی کره‌ای به جای پول‌های بلوکه شده، سبب ورشکستگی تولیدکننده می‌شد.

نایب رئیس مجلس معتقد است، واردات لوازم‌ خانگی کره‌ای به جای پول‌های بلوکه شده، سبب ورشکستگی تولیدکننده می‌شد.

 

*** از نامردی کره‌ای‌ها تا واردات خودرو

 

به گزارش صنایع، علی نیکزاد ثمرین با اشاره به پیشنهاد کره‌ای‌ها بابت واردات لوازم‌ خانگی به کشور به جای پول‌های بلوکه‌شده، اظهار داشت:

با شروع تحریم‌ها، شرکت‌های لوازم‌ خانگی کره‌ای‌ بازار ایران را رها کردند، اکنون در تلاش‌اند که به جای پول‌های بلوکه‌شده ایران در این کشور، لوازم‌ خانگی به کشور ما صادر کنند که این موضوع مصداق نامردی است، زیرا درزمانی که باید در بازار ایران حضور داشتند، کشور ما را ترک کردند.

 

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیرو سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه ۱۸ هزار کارگر به مجلس برای حمایت از تولید لوازم‌خانگی، افزود:

دستور مقام معظم رهبری درباره ممنوعیت واردات لوازم‌خانگی کره‌ای دستوری دقیق و مناسب است چراکه واردات لوازم‌خانگی کره‌ای به جای پول‌های بلوکه شده، سبب ورشکستگی تولیدکننده می‌شد.

البته این موضوع چک سفید امضا به تولیدکنندگان نیست، زیرا اگر لوازم‌خانگی تولیدی با کیفیت نباشد، مصرف کننده آن را خریداری نخواهد کرد.

تولیدکنندگان داخلی باید حمایت رهبر معظم انقلاب از تولید داخل را فرصتی مغتنم بدانند و با عزمی راسخ به کیفیت و قیمت مناسب محصولات تولیدی توجه ویژه‌ای کنند، حتی اگر توان مالی دارند به افرادی که توانایی مالی پرداخت اقساط رادارند، مانند کارمندان دولت، لوازم‌خانگی به‌صورت قسطی بفروشند.

 

وی با بیان اینکه نباید تولیدکنندگان عملکرد سلیقه‌ای داشته باشند، اضافه کرد:

خودروسازان باید به دنبال ارتقا کیفیت، رشد کمیت، نوآوری و ارائه محصولات مناسب باشند.

 

 

بیشتر بخوانیم:

 

 

*** واردات خودرو

 

به گزارش صنایع، نائب رئیس مجلس در پایان با اشاره به واردات محدود خودرو، بیان داشت:

در این حوزه نظرات متفاوتی وجود دارد، برخی معتقدند که خودروی هیبریدی و برقی به صورت محدود وارد شود تا تلنگر بر خودروسازان داخلی باشد. برخی دیگر نیز معتقدند، خودروهای محدود واردشده برای افراد خاص بوده و رانت ایجاد می‌کند بنابراین نباید وارد شود.

در بحث واردات خودرو، لوازم‌خانگی و هر محصول دیگری که اجازه واردات داده شود یا نشود،  باید موضوعاتی مانند توجه به استاندارد، کیفیت و قیمت تمام‌شده باوجدان کاری پیگیری شود

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول