کد خبر:319063
پ
بیگلو
دبیر انجمن قطعه‌سازان:

حضور در پیمان شانگهای، تاثیرات مثبت و منفی برای صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی به دنبال خواهد داشت/ کشور روسیه می‌تواند مقصدی برای خودروهای ایرانی باشد

دبیر انجمن قطعه‌سازان معتقد است، حضور در پیمان شانگهای، تاثیرات مثبت و منفی برای صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی به دنبال خواهد داشت.

دبیر انجمن قطعه‌سازان معتقد است، حضور در پیمان شانگهای، تاثیرات مثبت و منفی برای صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی به دنبال خواهد داشت.

 

*** تاثیر پیمان شانگهای بر صنعت خودروسازی

 

به گزارش صنایع، مازیار بیگلو درباره پیمان شانگهای و تاثیر آن بر صنعت خودروسازی، اظهار داشت:

حضور در پیمان شانگهای می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی برای صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی کشورمان به دنبال داشته باشد.

کشوری نظیر روسیه در پیمان شانگهای حضور دارد که می‌تواند مقصدی برای خودروهای ایرانی باشد، زیرا به‌طور عمده خودروسازان خارجی در این کشور فعال هستند و به‌تازگی نیز ایران‌خودرو و سایپا گام‌هایی برای حضور مجدد در این بازار برداشته‌اند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

در کنار همه مزایایی ممکن، اما هم‌زمان باید با هجمه چینی‌ها و هندی‌ها به بازار کشورمان مقابله کنیم زیرا آنها نیز قادر به صادرات خودرو و قطعه به ما هستند و هم‌اکنون عمده خودروهای چینی موجود در بازار ایران به صورت فول CBU (خودروی کامل) وارد کشور شده و فقط سرهم‌بندی می‌شوند.

تا زمانی که صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی کشورمان به غرب یا شرق وابسته باشند، همواره تاثیرپذیر خواهیم بود و نه تاثیرگذار.

 

به گزارش صنایع، دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو کشور در پایان، اضافه‌ کرد:

زمانی می‌توان از حضور در این پیمان بین‌المللی به‌خوبی استفاده کرد که مشکلات داخلی خود نظیر قیمت‌گذاری دستوری، خصولتی بودن خودروسازان، انحصار ناخواسته در این صنعت، عدم تعهد خودروسازان و قطعه‌سازان به کیفیت و عدم تامین مواد اولیه مورد نیاز را حل کرده باشیم و بعد از آن به پیمان‌هایی نظیر پیمان‌های بین‌المللی چشم بدوزیم.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول