کد خبر:318256
پ
زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک
از سوی یک هکر 13 ساله چینی روی داد

جذب ۵۰ میلیون کاربر جدید برای تلگرام پس از توقف خدمات واتساپ و اینستاگرام / ضرر ۷ میلیارد دلاری به مدیرعامل فیس‌بوک

توقف چند ساعته خدمات پیام رسان‌های فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام توسط هکر  ۱۳ ساله چینی، ضمن وارد کردن ضرر هفت میلیارد دلاری به مدیر عامل فیسبوک، ۵۰ میلیون کاربر جدید را نیز به تلگرام  اضافه  کرد.

توقف چند ساعته خدمات پیام رسان‌های فیس‌بوک، واتس اپ و اینستاگرام توسط هکر  ۱۳ ساله چینی، ضمن وارد کردن ضرر هفت میلیارد دلاری به مدیر عامل فیس‌بوک، ۵۰ میلیون کاربر جدید را نیز به تلگرام  اضافه  کرد.

 

تلگرام

 

*** جذب ۵۰ میلیون کاربر جدید توسط تلگرام پس از قطع موقت خدمات فیس‌بوک، واتساپ و اینستاگرام  

 

به گزارش صنایع، توقف موقتی و چندین ساعته خدمات فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام که بر اساس برخی گزارش ها توسط یک هکر ۱۳ ساله چینی به نام «سون جیسو» اتفاق افتاد، بیش از ۵۰ میلیون کاربر جدید را سوی تلگرام کشاند و به کاربران این پیام رسان اضافه کرد.

 

رویترز طی گزارشی در همین رابطه نوشت:

هکر ۱۳ ساله چینی به نام «سون جیسو» باعث توقف خدمات فیس‌بوک، واتس اپ و اینستاگرام شده است.

بر اساس گزارش رویترز، اقدام این هکر نوجوان چینی ضمن اینکه ۵۰ میلون به کاربران تلگرام افزود، باعث سقوط شدید ارزش سهام شرکت فیس بوک به دلیل اخلال در شبکه جهانی اینستاگرام و واتس آپ شد.

 

رویترز در همین رابطه آورده است:

کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک و پیام رسان واتساپ در سراسر جهان برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها دچار مشکل شدند.

 

لازم به ذکر است که تلگرام در ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ به عنوان یک برنامه پیام رسان بدون تبلیغات و متمرکز بر حریم خصوصی راه اندازی شد.

نسخه ی آلفای برنامه ی اندروید که برای اولین بار در iOS موجود است، در اواخر همان سال منتشر شد.

 

 

تلگرام

 

*** ضرر ۷ میلیارد دلاری به مدیر عامل فیس‌بوک

 

به گزارش صنایع، توقف چند ساعته فعالیت پیام‌رسان‌های فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ از سوی این هکر نوجوان چینی، باعث سقوط سهام این شرکت‌ها و ضرر هفت میلیارد دلاری «زاکر برگ»، مدیرعامل فیس‌بوک شد.

 

لازم به ذکر است، برنامه‌های واتساپ، اینستاگرام و  فیس‌بوک همگی متعلق به  شرکت بزرگ فیس بوک هستند و از زیرساخت‌های مشترکی استفاده می‌کنند.

 

بر اساس برخی گزارش‌ها، این شبکه‌های پیام‌رسان از ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه به وقت شرق آمریکا از دسترس خارج شدند و حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان امکان استفاده از آنها را نداشتند.

 

این شبکه‌ها پس از حدود شش ساعت مجددا در دسترس قرار گرفتند ولی همچنان گزارش‌هایی درباره اختلال در عمکرد آنها منتشر می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول