کد خبر:317495
پ
فولاد
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد

افزایش ۸٫۷ درصدی تولید فولاد ایران در مرداد ماه

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد ایران در مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با افزایش ۸٫۷ درصدی به ۲٫۵ میلیون تن رسیده است.

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد ایران در مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با افزایش ۸٫۷ درصدی به ۲٫۵ میلیون تن رسیده است.

 

*** افزایش تولید فولاد ایران

 

به گزارش صنایع، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد ایران در ماه آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ با افزایش ۸٫۷ درصدی به ۲٫۵ میلیون تن رسیده است.

همچنین بر اساس این گزارش، تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی به ۲۰٫۴ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش ۹٫۷ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** ایران در میان ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد جهان

 

بر اساس این گزارش، ایران در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)، در میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد جهان در جایگاه دهم قرار گرفت که از آن ماه تاکنون همین جایگاه را حفظ کرده است.

چین با تولید ۸۳٫۲ میلیون تن، هند با ۹٫۹ میلیون تن و ژاپن با ۷٫۹ میلیون تن در رتبه‌های نخست تا سوم تولید فولاد در جهان قرار دارند.

البته تولید چین نسبت به آگوست سال گذشته ۱۳٫۲ درصد کاهش یافته است.

 

پس از این کشورها، آمریکا با تولید ۷٫۵ میلیون تن، روسیه با ۶٫۳ میلیون تن، کره جنوبی با ۶٫۱ میلیون تن، آلمان با ۳ میلیون تن، ترکیه با ۳٫۵ میلیون تن، برزیل با ۳٫۱ میلیون تن و ایران با ۲٫۵ میلیون تن، جایگاه‌های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

 

با شروع همه گیری ویروس کرونا در جهان از دسامبر سال ۲۰۱۹، صنایع، کارخانه‌ها و تقریبا تمامی کشورها در تعطیلی فرو رفتند و خسارات اقتصادی بی‌شماری در جهان به بار آورد، اما پس از گذشت بیش از یک سال از این وضعیت برخی از کشورها در حال بازیابی نسبی خود هستند.

 

*** ایران بیش از ۶۹ درصد فولاد غرب آسیا را تولید می‌کند

 

همچنین تولید فولاد در غرب آسیا با افزایش ۱۰٫۹ درصدی به ۳٫۶ میلیون تن رسیده است که با توجه به تولید ۲٫۵ میلیون تنی ایران در این ماه، ۶۹٫۴ درصد تولید فولاد غرب آسیا در اختیار ایران است.

 

بر اساس این گزارش، تولیدی فولاد آمریکا نسبت به ماه آگوست سال گذشته میلادی ۲۶٫۸ درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش در میان در ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد در این ماه را به خود اختصاص داده است.

پس از آن تولید فولاد ژاپن و برزیل نسبت به ماه آگوست سال گذشته میلادی به ترتیب ۲۲٫۹ و ۱۴٫۱ درصد افزایش یافته و در جایگاه دوم و سوم افزایش تولید قرار گرفتند.

 

*** ایران چهارمین کشور به لحاظ افزایش تولید در ماه آگوست

 

در این ماه، تمامی ۱۰ کشور نخست تولیدکننده فولاد جهان به جز چین نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش تولید داشتند.

تولید فولاد چین نسبت به آگوست سال گذشته ۱۳٫۲ درصد کاهش یافته است.

ایران با ۸٫۷ درصد، هند با ۸٫۲ درصد، ترکیه با ۷٫۱ درصد، آلمان با ۶٫۷ درصد، کره جنوبی با ۶٫۲ درصد و روسیه با ۴٫۴ درصد و چین با منفی ۱۳٫۲ درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند.

 

از زمان شیوع کرونا در جهان، علی رغم اینکه در دوره‌ای رشد تولید سایر کشورها منفی شد، رشد تولید فولاد ایران مثبت باقی ماند.

ایران در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) با ثبت رشد ۱۱٫۵ درصدی تولید، بیشترین رشد را نسبت به فوریه ۲۰۲۰ در میان ده کشور نخست تولیدکننده فولاد به خود اختصاص داد.

همچنین در ماه فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۱۳۹۸) نیز بیشترین افزایش تولید را در میان ده کشور نخست تولیدکننده فولاد جهان به خود اختصاص داده بود.

 

 

بیشتر بخوانید:

حمایت واقعی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با عرضه مستقیم فولاد در بورس

 

*** کاهش تولید فولاد در جهان 

 

به گزارش صنایع، تولید فولاد جهان در ماه آگوست ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۴ درصد کاهش یافته است و به ۱۵۶٫۸ میلیون تن رسیده است.

 

 

تولید فولاد در کشورهای اتحادیه اروپا در ماه آگوست با افزایش ۲۷٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۱٫۶ میلیون تن رسیده است اما این رقم در ماه پیش از آن یعنی جولای ۱۳ میلیون تن بود.

کشورهای آسیا و اقیانوسیه در ماه آگوست ۲۰۲۱ یعنی مرداد ماه امسال ۱۱۲٫۷ میلیون تن فولاد تولید کردند که ۷٫۳ درصد کمتر شده است.

تولید فولاد کشورهای آمریکای شمالی نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۴ درصد افزایش یافته و به ۱۰٫۲ میلیون تن رسیده است.

همچنین تولید فولاد کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در این بازه زمانی با ۳٫۶ درصد افزایش به ۸٫۸ میلیون تن رسیده است.

کشورهای آمریکای جنوبی نیز با ۱۷٫۲ درصد بیشتر تولید فولاد در ماه جولای، ۴ میلیون تن تولید داشته‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول