کد خبر:316485
پ
جواد+خزاعی
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

بیشترین مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت صادر شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از صدور بیشترین مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت خبر داد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از صدور بیشترین مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت خبر داد.

 

*** فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری؛ کوتاه بودن زمان صدور مجوزها

 

به گزارش صنایع، جواد خزاعی با اعلام خبر از صدور ۲۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در طرح‌های مختلف صنعتی ومعدنی در ۶ ماه نخست سال جاری، اظهار داشت:

در این مدت برای ۵۱ طرح در بخش‌های مختلف اقتصادی خراسان رضوی مجوز سرمایه‌گذاری خارجی با سرمایه بیش از ۳۸ میلیون دلار صادر شد که بیشترین سهم آن مربوط به بخش صنعت با ۳۲ طرح و با سرمایه مصوب حدود ۲۶ میلیون دلار است.

همچنین ۶۷ درصد از کل سرمایه مصوب خارجی استان در نیمه نخست سال را به خود اختصاص داده است.

سایر مجوزهای صادره در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مربوط به بخش‌های کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری، ساختمان و حمل و نقل است.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، این استان را مناسب‌ترین  و آسان‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی دانست و گفت:

با توجه به فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری، کوتاه بودن زمان صدور مجوزها با استفاده از بستر درگاه الکترونیک تحت وب به نشانی www.behinyab.ir و مشوق‌های انجام گرفته، شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاران در خراسان رضوی فراهم شده است.

 

خزاعی رویکرد این سازمان در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها را حمایت از توسعه و رفع موانع سرمایه‌گذاری عنوان و بیان کرد:

هم اینک وجود فرصت‌های مناسب در گروه‌های مختلف صنعت، معادن غنی و صنایع معدنی، حوزه صنفی تولیدی و تشکل‌های فعال بخش خصوصی، استان را به یک استان جذاب و پیشتاز در جذب سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واردات ۵ میلیون تن گندم در ۶ ماه نخست ۱۴۰۰
 
 

*** جذابت‌های صنعتی خراسان رضوی با ارائه آمار/ ایجاد ارزش افزوده بیش از۲.۴ میلیارد دلاردر تولید فولاد

 

به گزارش صنایع، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی  در پایان با اشاره به جذابت‌های بخش صنعت در این استان  به ارائه آمار مربوط به واحد های صنعتی و اشتغال‌زایی پرداخت واظهار داشت:

حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تعامل خوب با سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در چند ساله اخیر و ۶ ‌ماهه نخست سال جاری بیشترین تعداد سرمایه‌گذار خارجی را جذب این بخش کرده است.

هم‌اکنون پنج هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۲۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در خراسان رضوی فعالیت دارند.

این استان در اغلب گروه‌های صنعتی از جمله صنایع معدنی، خودرو و قطعه‌سازی، غذایی و برق و الکترونیک در جایگاه برتر سرمایه‌گذاری و تولید در کشور قرار گرفته است.

همچنین از ویژگی‌های مهم واثربخش حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی می‌توان به سهم ۹۸ درصدی بخش خصوصی و تشکل‌های صنعتی، معدنی وصنفی فعال این استان اشاره کرد که هم‌اکنون سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید فولاد خراسان رضوی منجر به ایجاد ارزش افزوده بیش از۲.۴ میلیارد دلار در این صنعت شده است.

ایرنا

 

 

انتهای پیام ///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید