کد خبر:313960
پ
استمرار یارانه ۹۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس از سوی شهرداری تهران
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

استمرار یارانه ۹۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس از سوی شهرداری تهران

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از استمرار یارانه ۹۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس از سوی شهرداری، خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از استمرار یارانه ۹۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس از سوی شهرداری، خبر داد.

 

*** آیا قیمت بلیت مترو ۲۰ هزار تومان می شود

 

به گزارش صنایع، سید جعفر تشکری هاشمی در رسانه ملی پیرامون صحبت اخیر شهردار مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو، گفت:

البته شهردار این مطلب را تکذیب کرده‌؛  و موضوع هزینه واقعی بلیت مترو در یک جلسه تخصصی و بر اساس برآوردهای کارشناسی مطرح شده است، هزینه‌ای که تنها ۲ هزار تومان آن از مسافران دریافت می‌شود و باقی آن در قالب یارانه از سوی مدیریت شهری تامین می‌شود.

 

تشکری هاشمی در واکنش به شایعه افزایش قیمت بلیت مترو تا سقف ۲۰ هزار تومان، با ذکر این مطلب که در ۱۶ سال گذشته مردم قیمت واقعی بلیت مترو و اتوبوس را پرداخت نکرده‌اند، گفت:

شهروندان تهران، تنها ۱۰ درصد قیمت واقعی حمل و نقل عمومی را می‌پردازند و باقیمانده آن از طریق یارانه از سوی مدیریت شهری جبران می‌شود و به شهروندان اطمینان خاطر می‌دهیم که این رویه حتماً تغییر نخواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد قیمت واقعی بلیت مترو و اتوبوس از مردم گرفته شود، طبیعی است که تمایل به استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش می‌یابد، گفت:

به همین سبب است که دولت‌ها باید حمایت کنند تا این سامانه‌ها با یارانه‌ای که دریافت می‌کنند، قادر به ادامه خدمات‌رسانی به مردم باشند.

 

تشکری هاشمی در ادامه، خاطرنشان کرد:

در دوره‌های گذشته هم با مشکل تامین منابع از سوی دولت‌ها مواجه بودیم اما یاد گرفتیم از دولت با جدیت پیگیری کنیم و پیگیر مطالبات بر حق شهروندان در حوزه حمل و نقل عمومی باشیم و همزمان، با تکیه بر منابع شهرداری تهران، توسعه حمل و نقل عمومی را در اولویت اقدامات خود قرار دهیم.

 

 

بیشتر بخوانید:

اعلام آمادگی متروی تهران برای طرح سراسری واکسیناسیون کرونا

آغاز عملیات اجرایی طولانی‌ترین خط مترو کشور در تهران

آیین آغاز عملیات حفاری خط ۳ مترو از مسیر غرب در مشهد (گزارش‌تصویری)

 

 

*** خرید واگن جدید ممکن نیست/قیمت هر واگن مترو ۱۲۰۰ میلیارد است

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران، با بیان اینکه خرید واگن جدید به‌دلیل گران بودن با مشکلات زیادی مواجه است، ادامه داد:

برای ساخت یک کیلومتر مترو جدید و تجهیزات آن باید یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم، قیمت  ۳۰ کیلومتر مترو، برابر با ۳۶ هزار میلیارد تومان است.

 

تشکری هاشمی با بیان اینکه شرایط کنونی و شیوع کرونا بیش از پیش، اهمیت نیاز به توسعه حمل ونقل عمومی را به ما یادآور می شود، گفت:

معتقد هستم یکی از مکان‌هایی که کرونا در آن لانه کرده، ایستگاه‌ها و واگن‌های مترو و اتوبوس‌ها است که کمبود وسایل نقلیه  شهری به تراکم جمعیت در ناوگان عمومی دامن زده است.

 

*** آیا از انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران دفاع می‌کنید؟

 

وی در خصوص شهردار کنونی تهران، بیان داشت:

نه تنها هم اکنون بلکه در طول ۴ سال فعالیتش به عنوان شهردار، حتماً از وی حمایت خواهیم کرد.

 

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه در شهرداری تهران به دنبال مسائل سیاسی نخواهیم بود و اصولاً معتقد هستم مجموعه مدیریت شهری، عرصه بازی‌های سیاسی نیست، گفت:

شهردار تهران با تمام توان، پای کار میدانی برای شهر آمده و ما هم به عنوان اعضای شورای شهر تمام‌قد از وی حمایت خواهیم کرد تا گره‌ای از گره‌های تهران و مشکلات مردم این شهر باز شود.

 
*** تامین مالی حمل ونقل عمومی

 

وی در ادامه با بیان اینکه فقدان تامین منابع مالی و حمایت دولت‌ها از توسعه حمل و نقل عمومی، یک واقعیت تلخ تاریخی است، گفت:

حتماً دولت، مسائل و مشکلات مختلفی دارد و در تخصیص منابع اولویت ها را در نظر می گیرد، اما معتقد هستم مهم‌ترین مسئله حمل و نقل  شهر تهران، این است که با نظام یارانه‌ای اداره می‌شود و به همین دلیل، نیازمند حمایت‌های دولت است.

 

به گزارش صنایع، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در پایان پیرامون اصلاح محدوده طرح ترافیک، اظهار داشت:

محدوده طرح ترافیک برای کاهش تردد در هسته مرکزی شهر طراحی شده است و به زودی تمامی نقاط قوت و ضعف طرح فعلی بررسی و اصلاحات لازم در لایحه سال آینده اعمال خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول