اخبار برگزیده

کد خبر:312639
پ
کوچکی-نژاد
رئیس کمیته امور اجتماعی و فرهنگی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور بررسی شد

رئیس کمیته امور اجتماعی و فرهنگی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور خبر داد.

رئیس کمیته امور اجتماعی و فرهنگی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور خبر داد.

 

*** لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور

 

به گزارش صنایع، جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی، در تشریح نشست این کمیته، اظهار کرد:

لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته در این نشست با حضور مسئولان مراکز علمی و دانشگاهی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی در ادامه، افزود:

براساس قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای مناطق کمتر توسعه یافته (مصوب سال ۱۳۹۳) دولت مکلف شده ۳ درصد از اعتبارات بودجه عمومی را کسر و در راستای قانون مذکور هزینه نماید و به همین دلیل نیز از تاریخ تصویب این قانون، اعتبار مزبور از سرجمع اعتبارات دستگاه‌های اجرایی کسر شود اما به دلیل تأثیرات منفی این قانون بر فعالیت های پژوهشی، فناوری و دانش بنیان دانشگاه ها و مراکز علمی کشور، لایحه اصلاح این قانون به مجلس ارسال شد.

 به موجب این لایحه اصلاحی کسر از درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستثنی شده‌ اما آنها می‌توانند از صد در صد منابع قانون استفاده متوازن بهره‌مند شوند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد/ هدف‌گذاری برای تولید سالانه سه میلیون خودرو برای افق ۴ ساله خودروسازی کشور

احمد خانی نوذری، معاون امور اقتصادی وزیر تعاون شد

 

 

کوچکی نژاد در ادامه، تصریح کرد:

مسئولان جهاد دانشگاهی در این نشست اعلام کردند، دولت در لایحه اصلاحی این مرکز را از این استثنا حذف کرده و نسبت به آن گله‌مند بودند، بنابراین مقرر شد، مرکز پژوهش های مجلس متن جامعی را در این خصوص تهیه کند تا درآمد تمام مراکز دانشگاهی، آموزشی و تحقیقاتی مستثنی شده و از آنها کسر نشود.

 

 به گزارش صنایع، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تاکید کرد:

متن جامع مرکز پژوهش های مجلس در کمیته امور اجتماعی و فرهنگی بررسی و گزارش آن به صحن کمیسیون ارسال خواهد شد.

خانه ملت

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول