اخبار برگزیده

کد خبر:312557
پ
عباس نژاد
مدیرکل دریایی سازمان بنادر:

شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی اعلام کرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی اعلام کرد.

 

*** شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی چیست؟

 

به گزارش صنایع، حسین عباس نژاد در خصوص از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی، اظهار کرد:

با توجه به اینکه واکسیناسیون در کشور سرعت بالایی گرفته و در کشورهای دیگر برای انجام سفرهای داخلی و خارجی‌شان شرطی مانند واکسینه‌شدن یا نشدن را برای مسافران تعیین می‌کنند، آماده‌ایم تا در صورت تصویب و ابلاغ از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، سفرهای دریایی داخلی و خارجی را از سر بگیریم.

 

وی در ادامه، افزود:

اما چون تا این لحظه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرارت جدیدی اعلام نکرده، همچنان محدودیت‌های کرونایی سابق در حوزه دریایی برقرار است و سفرهای دریایی تنها محدود به سفرهای داخلی و بومیان منطقه است. البته در این سفرها تست رپید و تست PCR نیز از مسافران دریافت کرده و غربالگری و دیگر پروتکل‌های بهداشتی درباره آن‌ها رعایت می‌شود.

 

*** آیا از سرگیری سفرهای دریایی در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر است؟

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تعطیلی سفرهای دریایی داخلی و خارجی و غیرفعال شدن بسیاری از شناورها طی ماه‌های گذشته، آیا ازسرگیری این سفرها در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر است یا خیر؟ بیان کرد:

از سرگیری سفرهای دریایی از نظر ظرفیت‌های موجود امکان‌پذیر است و خوشبختانه تمهیدات مناسبی در گذشته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ظرفیت‌سازی برای توسعه سفرهای دریایی انجام شد و می‌توانیم بسیاری از شناورهای غیر فعال در ماه‌های گذشته را با سرویس‌های فنی به سرعت به چرخه فعالیت بازگردانیم. از سوی دیگر نیز از محل وجوه اداره شده می‌توانیم برای ساخت شناورهای جدید به متقاضیان کمک کنیم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد/ هدف‌گذاری برای تولید سالانه سه میلیون خودرو برای افق ۴ ساله خودروسازی کشور

احمد خانی نوذری، معاون امور اقتصادی وزیر تعاون شد

 

 

*** شرایط تسهیلات متقاضیان شناورهای مسافری داخلی

 

عباس نژاد درباره شرایط تسهیلات پیش‌بینی شده برای متقاضیان شناورهای مسافری داخلی، افزود:

معمولاً ۲۰ درصد آورده از متقاضیان طلب می‌کنیم و تا ۸۰ درصد آن را از طریق تسهیلات بانکی بدون سود و با بازپرداخت پنج ساله برای متقاضی تامین خواهیم کرد. البته به دنبال افزایش زمان بازپرداخت این تسهیلات از طریق برنامه‌ریزی و رایزنی با مسئولان بانکی هستیم.

 

به گزارش صنایع، مدیرکل دریایی سازمان بنادر در پایان، اظهار داشت:

متقاضیان می‌توانند در صورتی که شناور خارجی بخواهند از نظر شرایط فنی و استانداردها آن را با ضوابط داخلی تطبیق دهند و شناورهای خارجی هم وارد کنند اما اعطای این تسهیلات تنها مختص به متقاضیان شناورهای است که در داخل کشور تولید می‌شود.

ایسنا

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول