اخبار برگزیده

کد خبر:312483
پ
احراز هویت مشتریان سیمان در بورس کالا با کد سجام انجام می شود
سازمان بورس و اوراق بهادار:

احراز هویت مشتریان سیمان در بورس کالا با کد سجام انجام می شود

سازمان بورس از احراز هویت مشتریان سیمان در بورس کالا با کد سجام ، خبر داد.

سازمان بورس از احراز هویت مشتریان سیمان در بورس کالا با کد سجام ، خبر داد.

 

*** ابلاغیه‌ سازمان بورس و اوراق بهادار

 

به گزارش صنایع، سازمان بورس و اوراق بهادار در ابلاغیه‌ای به  مدیرعامل بورس کالا و مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از موافقت هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با احراز هویت مشتریان سیمان با استفاده از اطلاعات اشخاصی که ثبت نام آنها در سامانه سجام تکمیل و کد معاملاتی دریافت کرده‌اند، خبر داد.

 

در نامه سرپرست مدیریت نظارت بر بورس‌ها، آمده است:

مطابق با صورتجلسه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۱۰ شهریورماه و پیرو درخواست بورس کالا طی نامه شماره ۷۳۴۷/۲۰۱ مورخ ۱۰ شهریورماه با توجه به الزام فروش تمامی محصولات سیمانی در بورس و در راستای پاسخ به نیاز عمومی مصرف‌کنندگان و تسهیل صدور کد معاملاتی مراتب به شرح زیر تصویب شد:

 

جهت احراز هویت مشتریان سیمان، بورس کالا می‌تواند از اطلاعات اشخاصی که ثبت نام آن‌ها در سامانه سجام تکمیل شده و کد معاملاتی دریافت کرده‌اند، استفاده کند.

در این زمینه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه موظف است سرویس‌های لازم از سامانه سجام را برای بورس کالای ایران فراهم کند که موضوع قسمت الف بند ۱ ماده ۴ دستورالعمل ثبت سفارس کالا در بورس کالای ایران بر آن اساس صورت خواهد پذیرفت.

 

 

بیشتر بخوانید:

احراز هویت بیش از ۹۹ هزار سهامدار در سامانه سجام/ تهران در صدر ثبت نام‌کنندگان سجام

احراز هویت بیش از ۱۰۰ هزار سهامدار در سامانه سجام

تاخیر در آغاز رأی‌گیری شعب، ربطی به دستگاه‌های احراز هویت ندارد

 

 

*** معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا/ سجامی ها هم می‌توانند از بورس کالا سیمان بخرند

 

به گزارش صنایع، یادآور می‌شود، هفته گذشته جواد جهرمی نیز از موافقت هیئت مدیره سازمان بورس با احراز هویت مشتریان سیمان با کد سجام خبر داده بود که با ابلاغیه سازمان بورس، شاهد تسهیل هر چه بیشتر خرید سیمان از بورس کالا برای همه مصرف‌کنندگان در سراسر کشور خواهیم بود.

این اتفاق در شرایطی رقم می‌خورد که هم‌زمان با تسهیل خرید سیمان، ۶۴ شرکت سیمانی نیز برای عرضه محصولاتشان در بورس کالا پذیرش شده‌اند و چند شرکت باقی‌مانده سیمانی نیز در صف ورود به بورس کالا قرار دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول