اخبار برگزیده

کد خبر:312450
پ
ذیبخش
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

لغو روادید با عراق مربوط به مراسم اربعین ۱۴۰۰ نیست

 سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد، لغو روادید بین ایران و عراق مربوط به مراسم اربعین ۱۴۰۰ نیست و مسافران قبل از ثبت نام در سامانه سماح ویزای سفر به عراق را دریافت کرده باشند.

 سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد، لغو روادید بین ایران و عراق مربوط به مراسم اربعین ۱۴۰۰ نیست و مسافران قبل از ثبت نام در سامانه سماح ویزای سفر به عراق را دریافت کرده باشند.

 

*** لغو ویزای سفر به عراق

 

به گزارش صنایع، محمد حسن ذیبخش درباره موضوع لغو ویزای سفر به عراق، افزود:

از روز گذشته مذاکراتی درباره لغو روادید بین ایران و عراق شده است اما پاسخ وزارت امورخارجه این است که این موضوع به بعد از ایام اربعین مربوط می شود.

 بر این اساس مسافرانی که اربعین ۱۴۰۰قصد سفر به عراق را دارند برای ثبت نام در سامانه سماح حتما باید ویزای عراق را تهیه کنند.

 

*** ثبت نام زائران اربعینی در سامانه سماح

 

وی درباره ثبت نام زائران در سامانه سماح نیز، تصریح کرد:

با هدف انسجام بیشتر بین ارگان‌هایی که برای سفر اربعین دخیل هستند مقرر شد که همه زایران عراق در سامانه سماح ثبت نام کنند و به همین دلیل سازمان هواپیمایی کشوری به تمام شرکت های هواپیمایی داخلی و عراقی اعلام کرده است که هیچ مسافری خارج از فهرست اعلامی سامانه سماح نمی تواند دربازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر بلیت تهییه کند.

 

*** تست منفی

 

ذیبخش در ادامه، بیان کرد:

نکته بعدی این است که زائران حتماً تست منفی پی. سی. آر ۷۲ ساعته و نیز کارت واکسن دو دوز را همراه داشته باشند که از ضروریات این سفر است.

 زائرانی که کمتر از ۷۲ ساعت در عراق اقامت دارند، نیازی به دریافت تست منفی پی. سی. آر از آزمایشگاه‌های عراق برای بازگشت به ایران ندارند و با همین تست پی سی آر منفی که در ایران می‌گیرند، می‌توانند به عراق سفر کنند و با همان به ایران برگردند.

 

*** تأمین ناوگان هوایی پروازهای اربعین

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی در خصوص تأمین ناوگان هوایی پروازهای اربعین، خاطر نشان کرد:

سازمان هواپیمایی هیچ مشکلی از نظر کمبود ناوگان برای پروازهای اربعین ندارد و برای انجام سفر ۶۰ هزار زائر و مسافر هوایی، تمهیدات لازم اندیشیده شده است و زائران به راحتی می‌توانند با هماهنگی‌های انجام شده سفر خود را انجام دهند.

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

محوری‌ترین برنامه وزارت ارتباطات، تکمیل شبکه ملی اطلاعات است

مرزهای زمینی با عراق بسته است/ موکب‌داران بدون مجوز ستاد اربعین برای خروج کالا اقدام نکنند

تغییر در مدل قراردادهای اپراتورهای بنادر کلید خورد

 

 

 

وی با تأکید بر اینکه برای دریافت بلیت، مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد:

در این بازه زمانی مذکور، هماهنگی‌های لازم برای انجام پروازها صورت گرفته و پیگیری خواهد شد تا پیش بینی‌های انجام شده، به نحو احسن انجام شود.

 

*** ارائه بلیت با قیمت مناسب

 

به گزارش صنایع، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان، با بیان اینکه سازمان تمام تلاش خود را برای امکان تهیه بلیت با قیمت مناسب خواهد کرد، اظهار داشت:

مبنای قبلی ما بر اساس سهمیه ۳۰ هزار مسافر بود و هماهنگی‌های لازم را با ایرلاین‌ها انجام داده بودیم با این حال مجدداً در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی هستیم که در نرخ‌های جدید هم قیمت مناسبی برای بلیت پرواز باشد.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول