کد خبر:312385
پ
حسینی کیا
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ضرورت تامین منابع مالی موردنیاز تولیدکنندگان داخلی/ خودروهای سنگین داخلی توان رقابت با تولیدات روز دنیا را دارند

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خودروهای سنگین داخلی توان رقابت با تولیدات روز دنیا را دارند، بر لزوم ضرورت تامین منابع مالی موردنیاز تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خودروهای سنگین داخلی توان رقابت با تولیدات روز دنیا را دارند، بر لزوم ضرورت تامین منابع مالی موردنیاز تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.

 

*** نقش خودروهای سنگین در صادرات غیرنفتی

 

به گزارش صنایع، سیدجواد حسینی کیا درباره ضرورت رفع مشکلات حمل و نقل جاده‌ای با توجه به نقش خودروهای سنگین در صادرات غیرنفتی، بیان کرد:

در شرایط کنونی فرسودگی حمل‌ونقل جاده‌ای مشکلات بسیاری برای صادرکنندگان ایجاد کرده در حالیکه واحدهای تولیدی داخلی می‌توانند نیاز کشور به خودروهای سنگین را تامین کنند.

 

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در ادامه، افزود:

در شرایطی که مپنا تجربه ساخت اتوبوس هیبریدی را در کارنامه خود دارد و ایران خودرو دیزل نیز می‌تواند همراه با سایر تولیدکنندگان این نیاز را برطرف کند نباید از این ظرفیت غافل شد البته باید به این نکته نیز توجه کرد که تحقق این امر در گرو تامین منابع مالی موردنیاز آنها است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

محوری‌ترین برنامه وزارت ارتباطات، تکمیل شبکه ملی اطلاعات است

مرزهای زمینی با عراق بسته است/ موکب‌داران بدون مجوز ستاد اربعین برای خروج کالا اقدام نکنند

تغییر در مدل قراردادهای اپراتورهای بنادر کلید خورد

 

 

*** حمایت از تولید داخل

 

وی با بیان اینکه باید از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم تا علاوه بر موضوع رونق تولید اموری مانند کارآفرینی، جلوگیری از خروج ارز، افزایش دانش و… نیز محقق شود، اضافه کرد:

در صورتی که اعتبارات موردنیاز تولیدکنندگان داخلی تامنی شود، می‌توانند تمام نیاز خودرویی کشور برای حمل و نقل و کمک به صادرات غیرنفتی را تامین کنند و نیازی به واردات نیست.

 

***  رقابت خودرو‌های سنگین تولید داخل با تولیدات روز دنیا 

 

 به گزارش صنایع، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، تصریح کرد:

خودروهای سنگین تولید داخل توان رقابت با تولیدات روز دنیا را دارند و اتوبوس هیبریدی تولیدی مپنا نیز گواهی بر این ادعا است مشروط بر حمایت درست و برنامه ریزی شده از آن‌ها.

خانه ملت

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول