کد خبر:312363
پ
تسهیلات
بر اساس آمار‌های بانک مرکزی:

رشد ۴۷ درصدی سپرده‌های بانکی

آمار‌های بانک مرکزی از افزایش ۴۷.۳ درصدی مانده سپرده‌ها و ۵۵.۵ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ نسبت سال گذشته حکایت دارد.

آمار‌های بانک مرکزی از افزایش ۴۷.۳ درصدی مانده سپرده‌ها و ۵۵.۵ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ نسبت سال گذشته حکایت دارد.

 

*** افزایش سپرده‌ها و تسهیلات بانکی

 

به گزارش صنایع، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، مانده کل سپرده‌های بانکی بالغ بر ۴۲۰۹۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۳۵۱۶.۶ هزار میلیارد ریال معادل ۴۷.۳ درصد و نسبت به پایان سال قبل معادل ۳۳۳۸.۸ هزار میلیارد ریال معادل ۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

***  کم ترین و بیش‌ترین مبلغ سپرده‌ها و تسهیلات

 

همچنین بیش‌ترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۲۳۳۳۸.۳ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۰۰.۳ هزار میلیارد ریال است.

مانده کل تسهیلات بالغ بر ۳۱۰۲۶.۲ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۱۰۷۲.۵ هزار میلیارد ریال معادل ۵۵.۵ درصد و نسبت به پایان سال قبل ۳۱۰۳.۵ هزار میلیارد ریال معادل ۱۱.۱ درصد افزایش داشته است.

 

بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۲۰۴۸۱.۷ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۹۶.۵ هزار میلیارد ریال است.

 

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۶ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۴.۶ و ۱.۴ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

نسبت مذکور در استان تهران ۹۵.۸ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۸.۵ درصد است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

محوری‌ترین برنامه وزارت ارتباطات، تکمیل شبکه ملی اطلاعات است

مرزهای زمینی با عراق بسته است/ موکب‌داران بدون مجوز ستاد اربعین برای خروج کالا اقدام نکنند

تغییر در مدل قراردادهای اپراتورهای بنادر کلید خورد

 

 

*** دلایل بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران چیست؟

 

 به گزارش صنایع، بانک مرکزی تاکید کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آن‌ها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول