اخبار برگزیده

کد خبر:311908
پ
پرواز
معاون سازمان هواپیمایی:

نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین نیست

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی اعلام کرد، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین نیست.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی اعلام کرد، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین نیست.

 

*** پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین

 

به گزارش صنایع، ابوالقاسم جلالی درباره اینکه با توجه به توافق کشورهای ایران و عراق برای پذیرش ۳۰ هزار زائر ایرانی از طریق فرودگاه بین المللی این کشور، چرا پروتکل‌هایی مانند فاصله‌گذاری و پذیرش ۶۰ درصدی مسافران در این پروازها رعایت نمی‌شود، اظهار کرد:

با توجه به اینکه تمام مسافران باید ۷۲ ساعت قبل از انجام پرواز، پاسخ منفی تست PCR را گرفته باشند و آن را ارائه دهند، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین مانند دیگر پرواز های خارجی نیست.

 

وی در ادامه افزود:

اکثر کشورهای اروپایی برای پروازهای خود پروتکل‌هایی مانند تست منفی PCR یا کارت واکسن را در دستور کار خود قرار داده و رعایت می‌کنند و در این زمینه هیچ مشکلی هم برایشان پیش نمی‌آید.

ما نیز برای پروازهای خارجی این پروتکل‌ها را مدنظر قرار داده‌ایم و نگرانی از این بابت برای زائران ایرانی وجود ندارد.

 

 

بیشتر بخوانید:

توصیه سخنگوی سازمان هواپیمایی به زائران اربعین/ سقف نرخ مصوب بلیت هواپیما

 
 

*** جای نگرانی در این زمینه نیست

 

به گزارش صنایع، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در پایان، اظهار داشت:

اگر در پروازهای داخلی محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافران رعایت می‌شود به این دلیل است که نمی‌توان برای این پروازها از مسافران تست منفی PCR گرفت و وزارت بهداشت چنین پروتکلی را به ما ابلاغ نکرده است.

بنابراین جای نگرانی در این زمینه نیست چرا که در پروازهای اربعین مانند دیگر پروازهای خارجی به غیر از محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر همه پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده اجباری از ماسک در این پروازها و غربالگری و تب سنجی همه مسافران به دقت رعایت می‌شود.

ایسنا

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول