اخبار برگزیده

کد خبر:312096
پ
کوهساری
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی:

تغییر در مدل قراردادهای اپراتورهای بنادر کلید خورد

 معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، اعلام کرد، موضوع تغییر در مدل مالی قراردادهای اپراتوری در دستور کار قرار گرفته است.

 معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد، موضوع تغییر در مدل مالی قراردادهای اپراتوری در دستور کار قرار گرفته است.

 

*** آیا بازنگری قراردادهای اپراتوری در دستورکار گرفته است؟

 

به گزارش صنایع، فرهاد منتصر کوهساری در رابطه با اینکه آیا بازنگری قراردادهای اپراتوری در دستورکار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است یا خیر و اینکه چه زمانی این موضوع اجرایی می شود؟ اظهار داشت:

 

با توجه به اینکه قراردادهای امور بندری و بخش خصوصی در گذشته منعقد شده، بنابراین نیاز است تا برای حل چالش‌های آنها که به واسطه تحریم و افزایش قیمت ارز به وجود آمده، قراردادهای موجود به سرعت بازنگری و به روزرسانی شود.

 

*** لزوم توجه جدی به مشکلات بخش خصوصی

 

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه، اشاره کرد:

بخش خصوصی در شرایط سخت ناشی از تحریم و شیوع ویروس کووید۱۹، سرمایه‌های خود را در بنادر هزینه کرده و به همین دلیل ضرورت دارد تا به مشکلات و مسائل آنها به شکل جدی توجه کرد.

یکی از برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی تغییر و ارتقاء قراردادهای فعلی پورت اپراتورهای موجود بندر شهیدرجایی از قراردادهای مدیریتی کوتاه مدت به «قراردادهای سرمایه گذاری بلندمدت» و «BOT »است که متناسب با میزان سرمایه گذاری، نسبت به افزایش مدت زمان قرارداد اقدام می شود.

 

*** رفع کمبود تجهیزات در بنادر برطرف می شود

 

کوهساری در ادامه، افزود:

شرکت های مربوطه تا سال ۱۴۰۲ با سازمان بنادر و دریانوردی قرارداد دارند و امیدوار به ادامه اجرایی شدن فعالیت آنها از سال ۱۴۰۲ به بعد خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش درآمد اپراتورهای بندری و افزایش هزینه های آنها به دلیل تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، موضوع تغییر در مدل مالی قراردادهای اپراتوری در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است، اظهار داشت:

از دیگر موارد انجام شده، الحاق پایانه کالاهای عمومی به کانتینری در بندر خرمشهر بوده که همین رویکرد برای بندر بوشهر نیز در دست اقدام است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

لغو الزام به دریافت مجوز برای شروع بسیاری از کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

 

 

به گزارش صنایع، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان، تاکید کرد:

با تدوین و بازنگری قراردادهای بندری و مدیریت بهینه این قراردادها، نظارت بر اجرای تعهدات شرکت‌ های سرمایه‌گذار به ویژه در زمینه تامین تجهیزات غیراستراتژیک و برنامه‌ریزی برای رفع کمبود تجهیزات در بنادر برطرف می شود.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول