اخبار برگزیده

کد خبر:311834
پ
سرمایه‌گذاری صنعتی
صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۱۷۰ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی

سرمایه‌گذاری مجوزهای صنعتی در ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بوده که بیانگر رشد ۱۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

سرمایه‌گذاری مجوزهای صنعتی در ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بوده که بیانگر رشد ۱۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

 

*** افزایش سرمایه‌گذاری فعالان صنعتی

 

به گزارش صنایع، بررسی گزارش وزارت صمت از وضعیت صدور جواز در ۴ ماه نخست امسال نشان می‌دهد که با بهبود چشم انداز نسبت به آینده، میزان سرمایه گذاری فعالان صنعتی افزایش یافته است.

 

تعداد جوازهای تأسیس صنعتی که نشان دهنده تمایل سرمایه‌گذاری در بخش صنعت است در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲.۱ درصدی را تجربه کرده است.

در عین حال تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره از سوی سیاستگذار صنعتی با افزایش ۱۳.۳ درصدی همراه بوده است.

 

 

*** بهبود چشم‌انداز صنعتگران

 

بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری ناشی از مجوزهای تأسیس در ۴ ماه نخست امسال نیز بیانگر بهبود نسبی فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری است.

بر این اساس در نتیجه مجوزهای صادره برای تأسیس واحد صنعتی در ۴ ماه نخست امسال ۳۲۴ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید به سمت بخش تولید روانه خواهد شد که در قیاس با مدت مشابه پارسال رشد ۱۷۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** ایجاد شغل جدید

 

صدور این مجوزها و سرمایه گذاری موجب خواهد شد تا در نتیجه امکان ایجاد ۲۹۹ هزار و ۵۶۵ شغل جدید فراهم شود؛ نرخی که در مقایسه با بهار پارسال افزایش ۲۳.۴ درصدی یعنی حدود ۵۷ هزار نفر را ثبت خواهد کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

لغو الزام به دریافت مجوز برای شروع بسیاری از کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

 

 

*** افزایش اعطای مجوز در بخش نماد اعتماد الکترونیکی

 

به گزارش صنایع، افزایش ۴.۹ درصدی اعطای مجوز در بخش «نماد اعتماد الکترونیکی» به خوبی نشان می‌دهد این صنعت تا چه اندازه پتانسیل رشد در کشور دارد.

بر این اساس در ۴ ماه نخست امسال ۱۰ هزار و ۴۸۶ مورد مجوز صادر شده در حالی که این عدد در مدت مشابه پارسال ۹ هزار و ۹۹۵ مورد بوده است.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول