اخبار برگزیده

کد خبر:311862
پ
فاطمی
وزیر صنعت:

امضاهای طلایی در بازار فولاد تا آبان‌ جمع می‌شود/ قیمت سیمان به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان کاهش یافت/ تمامی خرده‌فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد

وزیر صنعت با بیان اینکه تمامی خرده‌فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد از جمع امضاهای طلایی در بازار فولاد تا آبان‌ ماه خبر داد.

وزیر صنعت با بیان اینکه تمامی خرده‌فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد از جمع امضاهای طلایی در بازار فولاد تا آبان‌ ماه خبر داد.

 

*** کاهش قیمت سیمان

 

به گزارش صنایع، سیدرضا فاطمی امین با اشاره به نشست با جمعی از نمایندگان مجلس در خصوص موضوع تنظیم بازار سیمان، فولاد و کالاهای اساسی، گفت:

در این نشست گزارشی درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های بازار سیمان و فولاد ارائه شد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد:

طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان رسید.

این درحالی است که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می‎‌رود، دیگر پایین نخواهد آمد اما این اتفاق خوشایند رخ داد.

 

وی با بیان اینکه نرخ سیمان فله نیز به ۳۶۰ تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد:

کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش‌های تعزیراتی، موردی و همچنین ایجاد جو روانی قیمت‌‎ها به اینجا نرسید به طوریکه تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

 

وزیر صمت با تأکید بر اینکه تا دو هفته آینده نیز بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود، یادآور شد:

تا دو هفته آتی، تمامی خرده فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

 

*** بازار فولاد

 

فاطمی امین درباره اقدامات صورت گرفته در بازار فولاد، گفت:

قیمت فولاد بر سایر محصولات بازار موثر بوده و بر فضای روانی بازار نیز اثرگذار است؛ در این حوزه سه راهکار تعریف شده که طی سه ماه عملیاتی خواهد شد.

 

*** رصد کامل اطلاعاتی از صفر تا ۱۰۰ برای قطع دست رانت خواران

 

وی در ادامه اضافه کرد:

در مهرماه رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می‌کنیم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت عرضه شود و رانت‌ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود.

در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات جدید را در آبانماه خواهیم دید و امضاهای طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت.

 

*** اصلاح ساختار در بازار فولاد برای کاهش هزینه تمام شده در آذرماه

 

به گزارش صنایع، وزیر صنعت در پایان، تصریح کرد:

در آذرماه نیز در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنیم و رقابت سازنده‌ای برای کاهش هزینه‌ها در بازار فولاد را شاهد باشیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی نباشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول