کد خبر:311544
پ
اسدالله نژاد
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی:

٣ تصمیم جدید دولت برای کاهش قیمت جوجه یک روزه/ این تصمیمات غیر کارشناسی و عجولانه است

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به سه تصمیم جدید دولت برای کاهش قیمت جوجه یک روزه، تاکید کرد این تصمیمات غیرکارشناسی و عجولانه است.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به سه تصمیم جدید دولت برای کاهش قیمت جوجه یک روزه، تاکید کرد این تصمیمات غیرکارشناسی و عجولانه است.

 

*** کاهش قیمت جوجه یک روزه

 

به گزارش صنایع، حبیب اسدالله نژاد با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک روزه تغییر محسوسی نداشته و حول و حوش ۱٠ تا ۱۱ هزار تومان است، گفت:

اخیراً وزارت جهاد کشاورزی مواردی را بنا به درخواست اتحادیه و تعدادی از مرغداران برای کاهش قیمت جوجه به تصویب رسانده و ابلاغ کرده است که مورد اعتراض تولیدکنندگان قرار گرفته و امیدواریم که با توجه به اثرات نامطلوب ان بر تولید هر چه سریع‌تر اصلاح شود.

در مصوبه جدید، فاصله دوره‌های جوجه ریزی در واحدهای مرغداری از ۷۵ روز به ٩٠ روز افزایش یافته است همچنین واحدهای مرغ گوشتی باید ٢٠ درصد کمتر از توان و پروانه‌ای که دارند جوجه ریزی انجام دهند.

همچنین پیش از این زنجیره‌های تولیدی می‌توانستند ٣٠ درصد بیشتر از ظرفیت خود جوجه ریزی کنند اما هم اکنون این کار نیز ممنوع شده و نمی‌توانند چنین اقدامی را انجام دهند.

 

وی این تصمیمات را غیرکارشناسی دانست و عنوان کرد:

شاید در کوتاه مدت دولت بتواند با این شیوه قیمت جوجه را کنترل کند اما کاهش تولید در واحد سطح، عدم کاهش هزینه‌های تولید متناسب با کاهش جوجه ریزی و نیز خالی ماندن سالن پرورش به دلیل افزایش طول دوره تولید منجر به افزایش هزینه‌های سربار خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

قاچاق ۲۰ درصد از داروهای وارداتی با ارز ترجیحی به کشورهای همسایه

 
 

*** ، راهکار کنترل قیمت جوجه

 

به گزارش صنایع، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی در پایان، راهکار کنترل قیمت جوجه را افزایش میزان تولید با واردات تخم مرغ نطفه دار به قید فوریت و به تعداد مورد نیاز، اخذ تعهد از واحدهای مرغ مادر برای تحویل جوجه درون شبکه با حواله جهاد یا تشکل‌ها و یا عرضه مستقیم آن در سامانه بازارگاه در قبال تأمین نهاده به نرخ مصوب عنوان کرد و گفت:

اجرای یکی از دو فرایند اخیر برای کنترل قیمت جوجه از سوی دولت کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و اگر اراده کافی وجود داشته باشد به آسانی قابل اجرا است.

مهر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول