اخبار برگزیده

کد خبر:311686
پ
طغیانی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

لغو الزام به دریافت مجوز برای شروع بسیاری از کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از لغو الزام به دریافت مجوز برای شروع بسیاری از کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار خبر داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از لغو الزام به دریافت مجوز برای شروع بسیاری از کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار خبر داد.

 

*** طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

 

به گزارش صنایع، مهدی طغیانی در خصوص طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، اظهار داشت:

بر اساس این طرح مجوزها به دو دسته تأیید محور و ثبت محور تقسیم می‌شوند و تنها مجوزهایی که ممکن است مشکلات زیست محیطی و امنیتی به وجود بیاورند به تأیید نیازمند هستند.

مجوزهایی که ملاحظات زیست محیطی و امنیتی به همراه نداشته باشد صرفاً به ثبت نیاز دارند یعنی فعال اقتصادی می‌تواند تنها با ثبت اطلاعات خود در سامانه مربوطه، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کند.

 

وی در خصوص مزایای طرح تسهیل صدور کسب و کارها برای کسب و کارهای خرد، عنوان کرد:

مبتنی بر این طرح، کسب و کارهایی که نیاز به مجوز ثبت محور دارند به محض ثبت در سامانه می‌توانند کار خود را آغاز کنند و اصلاً لازم نیست که معطل مجوز شوند.

 

*** مرجع تشخیص مجوزها

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان درباره مرجع تشخیص مجوزهای ثبت محور و تأیید محور، خاطر نشان کرد:

مجوزهای تأیید محور را هیأت مقررات زدایی تعیین می‌کند و هر کسی نمی‌تواند اعلام کند که فلان مجوز تأیید محور است، بلکه هیأت مقررات زدایی باید این نکته را تأیید کند.

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار هم به رفع موانع پیش روی اخذ مجوز کمک می‌کند و هم رقابت را در بازارهای مختلف افزایش می‌دهد که این موضوع رانت را حذف کرده و موجب می‌شود تا فعالان اقتصادی که شایستگی و توانمندی لازم را دارند در این بازارها باقی بمانند.

مهر

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول