اخبار برگزیده

کد خبر:311655
پ
مرادی مجلس
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

قول وزیر نفت برای جلوگیری از قطعی گاز در زمستان/ راهکارهای تحقق این امر چیست؟

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به قول وزیر نفت برای جلوگیری از قطعی گاز در زمستان، راهکارهایی را برای تحقق این امر مطرح کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به قول وزیر نفت برای جلوگیری از قطعی گاز در زمستان، راهکارهایی را برای تحقق این امر مطرح کرد.

 

*** قول وزیر نفت برای جلوگیری از قطعی گاز در زمستان

 

به گزارش صنایع، احمد مرادی درباره راهکارهای عبور از بحران تامین گاز در زمستان، اظهار داشت:

از آنجا که اکنون کشور با کسری گاز رو به رو شده است تامین سوخت مورد نیاز کشور به ویژه گاز، علاوه‌بر فروش فرآورده‌های نفتی ۲ مسئله مهم دوران وزارت “جواد اوجی” به شمار می‌آیند لذا باید برای جبران این کسری از نهایت ظرفیت پالایشگاه‌ها استفاده و در ادامه افت فشار گاز پالایشگاه پارس جنوبی جبران کرد.

 

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس در ادامه افزود:

تعامل با کشورهای همسایه همچون ترکمنستان با هدف خرید گاز، از دیگر اقداماتی است که وزارتخانه‌های نفت و خارجه باید برای جلوگیری از قطعی گاز در زمستان به آن توجه ویژه داشته باشند.

اگرچه وزیر نفت قول عدم مواجهه مردم با قطعی گاز در زمستان را داده است اما نمی‌توان از اهمیت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در این زمینه گذشت لذا باید ضمن استانداردسازی وسایل گرمایشی -که می‌تواند مصرف را کاهش چشمگیری دهد- در میزان مصرف نیز صرفه‌جویی شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کاهش انتظارات تورمی و کنترل نرخ ارز؛ مانعی برای رشد پر شتاب شاخص بورس/ آموزش؛ اصلی‌ترین نیاز فعلی بازار سرمایه

 
 

*** جلوگیری از افت فشار پارس جنوبی

 

به گزارش صنایع، نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان ۳ راهکار برای جلوگیری از افت فشار پارس جنوبی مطرح کرده‌اند، گفت:

ابتدا اینکه میادین پارس جنوبی توسعه پیدا کند، دوم اینکه مناطق جدیدی گازی مانند پارس شمالی ایجاد شود و سوم اینکه از کمپرسورهایی -که بتوانیم افت فشار را جبران کرد- استفاده کنیم، هرچند تمامی این اقدامات “زمان‌بر” و “ارزبر” است لذا باید از هم اکنون با جدیت کار را آغاز کرد و اگر این اقدامات صورت نگیرد به واردکننده برق و گاز تبدیل خواهیم شد.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول