اخبار برگزیده

کد خبر:311696
پ
سیدرضا فاطمی امین
در هفته جاری انجام می‌شود

حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس

وزیر صنعت ، معدن و تجارت طی هفته جاری در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور خواهد یافت و در این جلسات استفاده حداکثری از تولید داخل و تنظیم بازار کالاهای اساسی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت طی هفته جاری در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور خواهد یافت و در این جلسات استفاده حداکثری از تولید داخل و تنظیم بازار کالاهای اساسی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

*** حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در کمیسیون‌های مختلف مجلس

 

به گزارش صنایع، طی هفته جاری، نمایندگان مجلس با حضور وزیر صنعت و معاونین وی به بررسی چارچوب تدوین بسته قانونی ارتقاء نظام تامین مالی و جهش تولید می پردازند و در عین حال، نحوه اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل و آخرین وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی و غیراساسی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

 

*** بررسی استفاده حداکثری از تولید داخل و تنظیم بازار کالاهای اساسی 

 

بررسی و ارائه گزارش نظارتی در مورد نحوه اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های صنعت معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی، سازمان تامین اجتماعی، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس در دستور کار فردای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی قرار دارد.

در عین حال، بررسی چارچوب تدوین بسته قانونی ارتقاء نظام تامین مالی و جهش تولید نیز با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی، سازمان بورس، بیمه مرکزی، اتاق‌های ایران و تعاون، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در دستور کار روز دوشنبه هفته جاری کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی قرار دارد.

 

*** بررسی‌های صنعتی در کمیسیون اقتصادی

 

به گزارش صنایع، همچنین قرار است در نشست‌ روز دوشنبه هفته جاری کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی آخرین وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی و غیراساسی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین در این نشست جایگاه بازار سرمایه و بورس‌های کالایی در حوزه‌های بازرگانی داخلی و خارجی و آثار و تبعات منفی ناشی از قیمت گذاری دستوری در اقتصاد ملی بررسی می‌شود.

ارائه گزارش اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تحولات ساختاری در فعالیت رایزنان بازرگانی خارج از کشور و اظهارنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد طرح اصلاح قانون نظام صنفی و همچنین طرح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دستور کار نشست روز دو‌شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول