اخبار برگزیده

کد خبر:311678
پ
ساداتی نژاد
وزیر جهاد کشاورزی:

بازگشت آرامش به بازار محصولات پروتئینی در آینده نزدیک/ تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد محول خواهد شد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بازگشت آرامش به بازار محصولات پروتئینی در آینده نزدیک از محول شدن تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بازگشت آرامش به بازار محصولات پروتئینی در آینده نزدیک از محول شدن تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد خبر داد.

 

*** ترخیص نهاده های دام و طیور

 

به گزارش صنایع، سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ درباره ترخیص نهاده های دام و طیور از گمرکات، اظهار داشت:

از وزیر راه و شهرسازی برای ترخیص نهاده‌ها قدردانی می‌کنم زیرا راهداری و راه آهن را موظف کردند که مشکلات مربوط به ترخیص نهاده ها را رفع کنند.

اکنون شرایط بهتری را در بحث ترخیص نهاده ها داریم.

هنچنین با کمک هیات دولت در حوزه تامین نهاده ها شرایط به سمتی سوق داده شده که آرامشی را در بازار نهاده ها داشته باشیم تا شرایط مطلوبی در حوزه تولید پروتئین کشور بوجود بیاید.

 

*** ابزار تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد محول می‌شود

 

ساداتی نژاد درباره تنظیم بازار محصولات کشاورزی گفت:

براساس قانون، تمرکز تنظیم بازار در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، این قانون به مدت دوسال لغو شده بود اما اکنون این قانون به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است.

بنابراین تنظیم بازار محصولات کشاورزی در شرایط فعلی برعهده این وزارتخانه است و برای اینکه ابزارهای این کار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد مجلس شورای اسلامی طرحی را در حال رسیدگی دارد.

این طرح در دستور کار اول مجلس است که امیدواریم هفته آینده به پایان برسد.

در ماده یک این طرح، ایجاد ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک می کند که حوزه مربوط به تنظیم بازار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد تا یکجا، فرماندهی حوزه تولید تا بازار در محصولات کشاورزی را برعهده داشته باشد.

با این اقدام پاسخگویی، نظارت و ساماندهی بهتری در این خصوص صورت می گیرد.

 

 

بیشتر بخوانید:

کشاورزی؛ بازوی تولید قدرت برای کشور/ ضرورت تعیین تکلیف الگوی کشت و کشاورزی قراردادی

 

 

*** احیای جهادسازندگی در بخش کشاورزی برای حمایت از روستاها

 

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه بیان داشت:

یکی از دغدغه‌ها در ۱.۵ سال گذشته در جریان بازدیدهایی که از استان‌ها و کانون‌های تولید داشتیم این بود که بی‌پناهی در حوزه روستاها مشاهده می‌شد.

 

ساداتی نژاد با بیان اینکه روستا اصالتش به‌تولید است، افزود:

اینکه ما بیشتر نگاهمان به روستاها به تغییر منظر باشد و اینکه آنها را به سمت شهرهای کوچک ببریم، باعث می شود که حوزه تولید در روستاهای ما ضربه ببیند.

پس از ادغام جهادسازندگی با همه ظرفیت ها و تلاش هایی که در حوزه روستایی انجام می شد، اما موضوع توسعه روستایی متولی متمرکزی نداشت و بین دستگاه ها پراکنده بود، بنابراین رئیس جمهوری بر احیای جهاد سازندگی برای حمایت بیشتر از روستاها به عنوان قطب تولید تاکید کرد.

 

به گزارش صنایع، وزیر جهاد کشاورزی در پایان، اضافه کرد:

بر اساس تجارب و تلاش هایی که در گذشته برای این کار اتفاق افتاده بود، بحث احیای جهادسازندگی در وزارت جهادکشاورزی برای حمایت حوزه های روستایی مدنظر قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول