اخبار برگزیده

کد خبر:311099
پ
سرقت از جواهرفروشی خیابان شانزه‌لیزه
صنایع گزارش می‌دهد:

سرقت ۳ میلیون یورویی از جواهرفروشی خیابان شانزه‌لیزه

مردی مسلح با ورود به یک جواهرفروشی در نزدیکی خیابان شانزه‌لیزه جواهراتی به ارزش حدود ۳ میلیون یورو را به سرقت برد.

مردی مسلح با ورود به یک جواهرفروشی در نزدیکی خیابان شانزه‌لیزه جواهراتی به ارزش حدود ۳ میلیون یورو را به سرقت برد.

 

*** استفاده از سلاح گرم در سرقت

 

به گزارش صنایع، ضمن اشاره به نحوه اجرای سرقت که در ناحیه هشتم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه صورت گرفته، آمده است که سارق خود را به عنوان یک مشتری ثروتمند جا زده بود.

بنا به این گزارش، سارق پس از ورود به جواهرفروشیِ شومه با سلاح گرمی که همراه داشته فروشندگان را مورد تهدید قرار می‌دهد و با برداشتن قطعاتی که ارزش آنها بین ۲ تا ۳ میلیون یورو تخمین زده شده از محل می‌گریزد.

 

*** آسانترین سرقت از یک طلافروشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

 

حادثه در خیابان فرانسوای اول در نزدیکی شانزه‌لیزه روی می‌دهد؛ جایی که یکی از شعبه‌های جواهرفروشی شومه در آن واقع شده است.

در گزارش رسانه‌های فرانسوی آمده است که سارق، مردی شیک پوش با کت و شلوار خاکستری و کفش‌های چرم بوده که با اسکوتر مقابل جواهرفروشی متوقف و ساعت ۱۷ بعد از ظهر وارد مغازه می‌شود.

گفته می‌شود که سارق چهره خود را به صورت کامل نپوشانده بود اما بواسطه به صورت داشتن یک ماسک جراحی که این روزها اغلب شهروندان برای محافظت از ویروس کرونا از آن استفاده می‌کنند تنها چشم‌های او قابل تشخیص بود.

 

*** سارق خوش‌سلیقه دو میلیون یورو جواهر را برد

 

به گفته چند فرد مطلع، وی پس از ورود به مغازه درخواست می‌کند که چند قطعه گرانقیمت را برایش بیاورند تا او از نزدیک آنها را ببیند.

کارمندان فروشگاه به تقاضای وی عمل می‌کنند اما سارق به محض دسترسی به جواهرات تپانچه‌ای اتوماتیک بیرون می‌کشد و ضمن تهدید فروشندگان قطعات را در کسیه‌ای ریخته و بدون آسیب به کسی از محل می‌گریزد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

پتروپالایشگاه و فرصت‌سوزی دولت دوازدهم/ در چند سال گذشته، ایران به علت عدم توسعه پتروپالایشگاه‌ها چقدر ضرر کرد؟/ مزایای پتروپالایشگاه‌ها برای ایران چیست؟

دولت دوازدهم با صنعت قیر چه کرد؟/ چرا ۳۳ واحد قیرسازی در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند؟

فعالان بازار سرمایه در وضعیت فعلی به صورت تک سهم، معامله انجام دهند/ افت و خیزهای موجود در بازار طبیعی است

 

 

*** فرار هالیوودی سارق جواهرفروشی

 

سارق دست کم ۱۰ قطعه جواهر را در جریان این سرقت برمی‌دارد و هنگام فرار کد امنیتی فروشگاه را فعال می‌کند تا بدین ترتیب جواهرفروشی به روی فروشندگان قفل شود.

سارق پس از اطمینان از محبوس شدن فروشندگان داخل جواهر‌فروشی، سوار بر اسکوتر صحنه سرقت را در کمال خونسردی ترک می‌کند.

ماموران پلیس که از این سرقت مطلع شده بودند سپس اعلام کردند فردی با مشخصات سارق را در سینمایی نزدیکی شانزه‌لیزه دیده‌اند.

پلیس سپس برای یافتن سارق محدوده اطراف محل سرقت را به صورت کامل تحت کنترل در می‌آورد اما بعد مشخص می‌شود که اطلاعات مربوط به شناسایی فردی شبیه به او در سینما موثق نبوده و باعث گمراهی شده است.

یک منبع نزدیک به تحقیقات گفته است که سارق سرانجام اسکوتر را در یکی از محله‌های ناحیه هشتم پاریس رها کرده و سوار مترو می‌شود.

 

*** پایان پرونده سرقت مسلحانه 

 

به گزارش صنایع، یک روز پس از این حادثه، دو مظنون مرتبط با سرقت یاد شده در یکی از اتوبان‌های شهرستان موزل واقع در شمال شرق فرانسه به همراه بخشی از جواهرات به سرقت رفته دستگیر شدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول