اخبار برگزیده

کد خبر:311113
پ
وام
صنایع گزارش می‌دهد:

تمدید مهلت دریافت وام جدید کرونا تا آذر ماه

پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تمدید زمان وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا به تصویب رسید. 

پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تمدید زمان وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا به تصویب رسید. 

 

*** مهلت دریافت وام جدید کرونا تا آذر تمدید شد

 

به گزارش صنایع، با تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مهلت دریافت وام جدید کرونا برای مشاغل آسیب‌دیده تا پایان آذر ماه تمدید شد.

در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که به ریاست معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری برگزار شد، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تمدید زمان وام مشاغل آسیب‌ دیده از کرونا به تصویب رسید.

براین‌ اساس صاحبان مشاغل ۱۴گانه آسیب‌دیده از کرونا تا پایان آذر ماه مهلت دارند برای دریافت وام به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

 

 

اخبار مهم صنایع

تسهیلات سازمان استاندارد برای خودروسازان

قانون جهش تولید مسکن دست دلالان را از بازار قطع می‌کند

رسوب یک‌ونیم میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات

 

 

*** بانک‌ها موظف به پرداخت تسهیلات تا پایان آبان‌ ماه هستند

 

به گزارش صنایع، گفتنی است پیش از این زمان ثبت‌ نام تسهیلات حمایتی کرونا و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا برابر مصوبه ستاد ملی مقابله باکرونا درخرداد ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ماه تمدید و اعلام شده بود که بانک‌ها تا پایان آبان ماه موظف به پرداخت تسهیلات کرونا هستند.

 

وام جدید کرونا مختص صاحبان مشاغل و کسب و کارهای چهار رسته گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و حمل و نقل ریلی و هوایی است.

مهلت ثبت نام گروه‌های یاد شده تا آخر شهریور تصویب شده بود.

درحالی که کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی این زمان را سه ماه دیگر و تا پایان آذر ماه تمدید کرد.

 

مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها پیش از این جهت بهره‌مندی از وام کرونا به فهرست کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا اضافه شده بودند.

 

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از جمله سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.

بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب با بیشترین آسیب از کرونا، برای استفاده از تسهیلات یاد شده به سامانه کارا معرفی شدند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول