اخبار برگزیده

کد خبر:310948
پ
ایران خودرو
صنایع گزارش می‌دهد:

تولید ایران خودرو روی سیر نزولی/ کاهش ۳۶ درصدی فروش در مردادماه

بررسی صورت‌های مالی ایران خودرو، نشان‌دهنده کاهش ۴۸ درصدی تولید ایران خودرو در مرداد ماه نسبت به تیرماه و کاهش ۳۶ درصدی فروش این شرکت خودروسازی است.

بررسی صورت‌های مالی ایران خودرو، نشان‌دهنده کاهش ۴۸ درصدی تولید ایران خودرو در مرداد ماه نسبت به تیرماه و کاهش ۳۶ درصدی فروش این شرکت خودروسازی است.

 

*** رشد تولید ایران خودرو، فقط پنج درصد

 

به گزارش صنایع، تولیدات شرکت ایران خودرو در ماه مرداد، ۲۴ هزار و ۹۰۰ دستگاه عنوان شده که نسبت به تیرماه با تولید ۴۷ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو، کاهشی ۴۸ درصدی و نسبت به مرداد ماه سال ۹۹ با تولید ۳۶ هزار و ۷۴۰ دستگاه  کاهش ۳۲٫۲ درصدی داشته است.

بر اساس گزارش فعالیت ماهانه مرداد، تولیدات شرکت ایران خودرو طی پنج ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۶۹ هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده که نسبت به دوره مشابه سال ۹۹ با وجود هیجانات ایجاد شده در بازار و افزایش تقاضا در آن، فقط ۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

 

تولید ایران خودرو

تولیدات شرکت ایران خودرو از سال ۹۹ تا مرداد ۱۴۰۰

 

*** کاهش فروش ایران خودرو در مردادماه

 

در این گزارش، تعداد فروش شرکت در پنج ماه نخست سال جاری، ۱۶۲ هزار و یک‌صد دستگاه گزارش شده که نسبت به دوره مشابه سال ۹۹ با فروش ۱۴۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه، فقط ۱۲٫۶ درصد افزایش داشته است.

با این حال تعداد فروش خودرو در ماه مرداد ۲۸ هزار و ۱۷ دستگاه بوده که نسبت به تیر ماه کاهشی ۳۶٫۶ درصدی و نسبت به مرداد ماه سال ۹۹ با فروش ۴۰ هزار و ۹۷ دستگاه، کاهشی ۳۱٫۲ درصدی داشته است.

تعداد فروش ایران خودرو

فروش محصولات ایران خودرو از سال ۹۹ تا مرداد ۱۴۰۰

 

بر اساس اطلاعات ارائه شده، میانگین نرخ فروش محصولات طی مرداد ماه و نسبت به تیر، افزایشی ۱۶٫۸ درصدی داشته و ۱٫۶ میلیارد ریال بوده است. میانگین نرخ فروش ماهانه طی دوره پنج ماهه سال جاری همچنین نسبت به میانگین ماهانه دوره مشابه سال قبل افزایشی ۱۱۷ درصدی را نشان می‌دهد که این افزایش خود از طرفی موجب کاهش زیان شرکت طی سال جاری شده است.

 

میانگین نرخ فروش ماهانه ایران خودرو

میانگین نرخ فروش ماهانه سال ۹۹ تا مرداد ۱۴۰۰

 

 

*** کاهش درآمد ۲۶ درصدی ایران خودرو

 

در نهایت مجموع درآمد شرکت طی پنج ماه نخست سال مبلغی در حدود ۲۲۰ هزار میلیارد ریال گزارش شده که با وجود افزایش نرخ‌های یاد شده نسبت به دوره مشابه افزایشی ۱۳۷٫۳ درصدی داشته است اما مجموع درآمد شرکت در مرداد ماه ۴۵٫۱ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به تیر ماه کاهشی ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

 

میانگین درآمد فروش ماهانه

میانگین درآمد فروش ماهانه از سال ۹۹ تا مرداد ۱۴۰۰

 

 

*** روند نزولی میانگین تولید ماهانه و تعداد فروش ایران خودرو 

 

به گزارش صنایع، در مجموع میانگین تولید ماهانه شرکت ایران خودرو در سال جاری ۳۳ هزار و ۹۸ دستگاه و میانگین تعداد فروش ماهانه ۳۲ هزار و ۴۳ دستگاه بوده که نسبت به میانگین ماهانه دوره ۱۲ ماهه سال ۹۹ به ترتیب کاهشی ۱۵٫۱ درصدی و ۱۶٫۲ درصدی داشته است.

از سوی دیگر، میانگین نرخ فروش ماهانه محصولات در سال جاری نسبت به میانگین ماهانه سال ۹۹ (دوره ۱۲ ماهه)، نشان‌دهنده افزایش ۵۴ درصدی است همانطور که با وجود کاهش تعداد فروش، میانگین درآمد ماهانه شرکت مبلغ ۴۴ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۹ افزایشی ۱۹٫۸ درصدی داشته است.

 

اخبار مهم صنایع:

فعالان بازار سرمایه در وضعیت فعلی به صورت تک سهم، معامله انجام دهند

تامین مولفه‌های پیش‌نیاز تولید مسکن در کشور

انتقاد از واگذاری بندر نفتی خلیج فارس به یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول