کد خبر:310695
پ
محمودزاده-۱-۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:

حذف ضامن رسمی وام ودیعه مسکن در حال بررسی است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۸۰۲ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، از مکاتبه با رئیس و مسئولان بانک مرکزی برای حذف لزوم معرفی ضامن رسمی برای دریافت وام ودیعه مسکن خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۸۰۲ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، از مکاتبه با رئیس و مسئولان بانک مرکزی برای حذف لزوم معرفی ضامن رسمی برای دریافت وام ودیعه مسکن خبر داد.

 

*** پرداخت ۱۵۰۰ فقره تسهیلات به متقاضیان

 

به گزارش صنایع، محمود محمودزاده درباره ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن توضیح داد:
تا روز یکشنبه (چهاردهم شهریور) بیش از ۸۰۲ هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ثبت نام کردند همچنین بیش از ۱۰۱ هزار خانوار اطلاعات خود را تکمیل و شعبه بانکشان را انتخاب کرده و تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

 

وی خواستار پیگیری دریافت تسهیلات از سوی متقاضیان شد و اظهار داشت:
از متقاضیانی که ثبت نام کرده اما به نتیجه نرسیده‌اند درخواست می‌کنیم به سامانه اقدام ملی مراجعه کرده و در صورت نقص مدارک یا انتخاب نکردن شعبه بانک، این مراحل را تکمیل کنند تا فرآیند پرداخت تسهیلات به صورت هوشمند ادامه یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مشکل بسیاری از متقاضیان وام ودیعه مسکن مبنی بر نداشتن ضامن رسمی گفت:
در زمان تصویب طرح پرداخت تسهیلات مقرر شد وام ودیعه مسکن با حداقل ضمانت‌های ممکن، پرداخت شود به عنوان نمونه، وثائقی مانند سهام عدالت یا هر وثیقه‌ای که امکان‌پذیر باشد به عنوان ضمانت ارائه شود اما موضوع معرفی ضامن رسمی یکی از دغدغه‌های پرشمار متقاضیان است که به ما منتقل می‌شود.

 

*** بانک مرکزی مرجع حل مشکل ضامن است

 

به گزارش صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان بانک مرکزی را مرجع اصلی پیگیری رفع مشکل ضامن عنوان کرد و افزود:
رفع موانع باید از طریق بانک مرکزی، پیگیری شوند.

ما برای صرف‌نظر کردن از معرفی ضامن رسمی مکاتبه کردیم و در جلسه‌ای که هفته جاری با ریاست و کارشناسان ذی‌ربط بانک مرکزی داریم دوباره این تقاضا را به نمایندگی از متقاضیان مطرح می‌کنیم و امیداریم گشایش ویژه‌ای ایجاد و شرایط آسان‌تر شود.

بر اساس این گزارش، ستاد ملی کرونا در سال ۱۴۰۰ مبلغ وام کمک ودیعه مسکن را ۷۰ میلیون تومان برای شهر تهران، ۴۰ میلیون تومان برای دیگر کلان‌شهرها و ۲۵ میلیون تومان برای سایر شهرها در نظر گرفته است. متقاضیان تا پایان شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. این وام برای کسانی است که تا کنون موفق به دریافت آن نشده‌اند. نرخ سود این تسهیلات ۱۳ درصد است.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول