اخبار برگزیده

کد خبر:310555
پ
حصاری
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز خبر داد

برنامه‌ریزی ۶ ماهه در قالب همکاری اتاق بازرگانی استان البرز با پارک علم و فناوری

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز، برنامه‌ریزی ۶ ماهه در قالب همکاری این اتاق با پارک علم و فناوری را حرکتی در راه توسعه اقتصادی عنوان کرد و از آمادگی کامل بخش خصوصی استان در این زمینه خبر داد.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز،ازبرنامه ریزی کوتاه مدت ۶ ماهه در قالب همکاری اتاق بازرگانی استان البرز با پارک علم و فناوری را حرکتی در راه توسعه اقتصادی عنوان کرد و از آمادگی کامل بخش خصوصی استان در این زمینه خبر داد.

 

*** بی خبری مردم از مشاغل دانش بنیان

 

به گزارش صنایع، شادی حاضری درباره توسعه گردشگری در استان البرز، اظهار داشت:
ضرورت ایجاد تورهای گردشگری با هدف معرفی ظرفیت‌های پارک علم و فناوری استان را بستر ساز ترویج فرهنگ نوآوری و حرکت مناسب در مسیر بهبود فضای کسب و کار و توسعه اقتصادجامعه دانست.

 

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز در ادامه افزود:
بی خبری مردم از توانمندی‌های علمی و پژوهشی پارک‌های علم و فناوری را مغایر و ناهمخوان با برنامه های ترویج فرهنگ نوآوری در بستر توسعه مشاغل دانش بنیان عنوان کرد.

 

وی به مدیران مدارس، توصیه کرد:
بستر مناسبی برای ایجاد تور های گردشگری برای بازدید دانش آموزان از پارک علم و فناوری استان فراهم کنند تا قشر نوجوان و جوان با زیرساخت ها ، توانمندی ها و نوآوری های علمی و صنعتی آشنا شوند.

 

حاضری با تاکید بر ضرورت آگاهی مردم از فعالیت های علمی و پژوهشی، افزود:
ترویج‌ فرهنگ معرفی نوآوری ها را باید از سطح مدارس و مراکز دانشگاهی استان آغاز کنیم تا این فرهنگ در خانواده ها و در عمق جامعه راه یابد.

بدین ترتیب زمینه اطلاع رسانی مناسب فراهم می آید و ان شاءالله با همت مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط موانع و مشکلات پارک علم و فناوری استانمان در مسیر توسعه و پویایی اقتصاد برطرف خواهد شد.

 

*** ایجاد فرصت‌ های شغلی جدید برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌ها

 

حاضری درباره اهمیت پارک‌های علم و فناوری در توسعه اقتصاد، اظهار داشت:
پارک‌های علمی و فناوری با جذب شرکت‌ها ، به رشد اقتصاد کشور کمک می‌کنند و ایجاد زنجیره تأمین نیازها و فرصت‌ های شغلی جدید برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌ها را فراهم می آورند.

 

وی از پارک های علم و فناوری به عنوان موتور های محرک اقتصاد پویا و کارآفرینی نام برد و افزود:
هدف از ایجاد چنین مراکزی ثروت آفرینی از طریق ارتقای فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت های خرد و کلان است.

بازار سنجی، ایده پردازی، پژوهش های علمی، نمونه سازی و طراحی های صنعتی با هدف تولید محصولات فناوری از دیگر فعالیت های پارک های علم و فناوری با هدف توسعه اقتصادی است.

 

به گزارش صنایع، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز در پایان، اظهار داشت:
این کمیسیون حامی ایده‌های خلاق، پژوهش ها و تحقیقاتی است که در شکوفایی اقتصاد هنر و رونق کسب و کار‌های خرد و متوسط موثر واقع شود.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول