اخبار برگزیده

کد خبر:310883
پ
کک سازی ذوب آهن اصفهان
مهندس ارشد تعمیرات مکانیک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی:

کک‌‍سازی ذوب آهن اصفهان در مسیر سبز

عملکرد مناسب و بهینه درب های فلکسیبل نقش به سزایی در کاهش و کنترل آلایندگی های باتری کک سازی دارد لذا به منظور تکمیل فرایند کنترل آلایندگی در این بخش ،ساخت ، نصب و راه اندازی تمیز کننده درب های باتری شماره ۳ در دستور کار مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی قرار گرفت.

عملکرد مناسب و بهینه درب‌های فلکسیبل نقش به سزایی در کاهش و کنترل آلایندگی های باتری کک سازی دارد لذا به منظور تکمیل فرایند کنترل آلایندگی در این بخش ،ساخت ، نصب و راه اندازی تمیز کننده درب های باتری شماره ۳ در دستور کار مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی قرار گرفت.

 

*** بازسازی و راه اندازی تمیز کننده‌ها

 

به گزارش صنایع، محسن قاسمی در خصوص مکانیزم تمیزکاری، گفت:

از زمان راه اندازی باتری شماره سه و ماشین های تولید کک، مکانیزم‌های تمیزکننده به دلیل عدم کارایی مناسب و وجود ایرادات اساسی در طراحی و ساخت مورد استفاده قرار نگرفتند و لذا تمیزکاری به صورت دستی و کُند انجام می گرفت که به دلیل شرایط محیطی روی باتری و ارتفاع هفت متری درب‌ها، تمیزکاری در ارتفاع غیرممکن و در نواحی در دسترس ، کیفیت لازم را نداشت.

 

وی با اشاره به اینکه مکانیزم های تمیزکننده دارای چهار تیپ مختلف و شامل تمیزکننده درب و رام در بازکن و همچنین تمیزکننده درب و رام ماشین تخلیه می شوند ، خاطر نشان کرد:

بازسازی و راه اندازی تمیز کننده‌ها ابتدا قرار بود توسط شرکت های خارجی از کشورهای چین، اکراین، اسپانیا و ایتالیا به انجام برسد که به دلیل تحریم‌ها امکان پذیر نشد و باری دیگر تلاشگران بخش کک سازی در این عرصه نیز همت کردند و این پروژه را در دست گرفتند و با یک برنامه ریزی گسترده به سرانجام رساندند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

برنامه‌ وزیر کار درباره یارانه و دستمزدها

مدیریت ارز باید به صرافی‌ها و بخش خصوصی واگذار شود/ برای حل مشکلات بازار ارز، دولت باید به نظام اقتصاد مردمی بازگردد

اعضای کمیسیون ویژه طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی مشخص شدند/ هفته آینده بررسی کلید می خورد

 

 

*** راه اندازی تمیز کننده کک سازی ضامن افزایش عمر و عملکرد درب های فلکسیبل است

 

مهندس ارشد تعمیرات مکانیک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی در ادامه، گفت:

با راه اندازی تمیزکننده کک سازی کیفیت و سرعت تمیزکاری درب و رام به صورت چشمگیری افزایش یافت که منجر به افزایش عمر و عملکرد بهتر درب های فلکسیبل و در نتیجه کاهش آلودگی محیط زیست گردید .

 

*** تمیز کننده در مدت۱۰ماه و با۱۴۶۰نفر ساعت ساخته شد

 

وی در خصوص ساخت و راه‌اندازی این تجهیزات، تصریح کرد :

سعی بر این بود در ساخت و راه اندازی این تجهیزات تا جای امکان از پلتفرم اصلی استفاده شود و تغییرات اساسی در سایر تجهیزات اجرا شود .

اکثر قطعات مورد نیاز در تعمیرگاه مرکزی این مدیریت و مابقی در کارگاههای ساخت کارخانه (اسکلت فلزی و مکانیکی) ساخته شده است.

از آنجایی که این پروژه می بایست توأم با ادامه تولید کک انجام می گرفت، کوچکترین وقفه‌ای در تولید کک ایجاد نکرد و در مدت۱۰ماه و با۱۴۶۰نفر ساعت به انجام رسید.

برای راه اندازی این تجهیزات حدود۴۰۰۰قطعه مختلف از وزن۵۰گرم تا۷۰۰کیلو گرم ساخته شده و بروی تجهیزات نصب گردید.

 

*** صرفه جویی ارزی و بومی سازی

 

مهندس ارشد تعمیرات مکانیک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی در پایان، ضمن اشاره به اقدامات انجام شده بر روی تمیزکننده درب ماشین تخلیه، تمیزکننده رام ماشین تخلیه و تمیزکننده درب ماشین درب بازکن، گفت :

با راه اندازی و بهره برداری از تمیزکننده ها ضمن صرفه جویی ارزی به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار دانش فنی طراحی و ساخت این مکانیزم ها در شرکت ذوب آهن بومی سازی گردید و این مهم با توجه به شرایط تحریم با همت و غیرت نیروهای تعمیرگاه مرکزی، دفتر فنی،برق و اتوماسیون مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی به انجام رسید.

 

*** مهندس برق/ بهینه سازی تجهیزات الکتریکی ماشین تخلیه و دربازکن

 

به گزارش صنایع، مهندس برق نیز ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت بهینه سازی تجهیزات الکتریکی ماشین تخلیه و دربازکن، گفت :

در راستای کاهش آلودگی هوای منطقه و پایبندی به خط مشی زیست محیطی شرکت، سیستم تمیز کننده سلول‌های کک جهت جلوگیری از نشت گاز کک مورد بررسی قرار گرفت.

این سیستم شامل دو مکانیزم تمیز کننده درب و تمیز کننده رام سلول است که بر روی دو ماشین تخلیه و دربازکن قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول