اخبار برگزیده

کد خبر:310439
پ
داریوش امانی
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

ورود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ورود بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالا از بنادر به کشور، خبر داد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ورود بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالا از بنادر به کشور، خبر داد.

 

*** بندر امام خمینی، بندر کانونی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور

 

به گزارش صنایع، داریوش امانی در خصوص آمار بارگیری از بنادر کشور، افزود:

بر اساس آمار بارگیری کالا‌های اساسی از بنادر کشور، بندر امام خمینی با صدور بیش از ۲۸۵ هزار بارنامه و بارگیری حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و سهم ۶۲ درصدی در بین بنادر کشور در زمینه حمل کالا‌های اساسی در جایگاه نخست قرار دارد.

 

وی در ادامه، افزود:

با توجه به این که بیشترین حجم جابجایی کالا‌های اساسی در بین بنادر کشور، متعلق به بندر امام خمینی است، روزانه ۲۵۰۰ دستگاه کامیون به این بندر اعزام می‌شود و آمار حمل کالا‌های اساسی روزانه نزدیک به ۶۰ هزار تن از این بندر بوده که پس از مصوبات شورای عالی ترابری کشور در حال حاضر این رقم به ۶۶ هزار تن رسیده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ شرکت‌های دولتی ابلاغ شد

مصرف برق مشترکان پرمصرف؛ ۲۰ برابر مشترکان معمولی/  دلیل افزایش بی‌رویه مصرف چیست؟

آغاز ثبت نام وام ودیعه مسکن/ سقف تسهیلات چقدر است؟

 

 

*** افزایش تعداد کامیون‌های ارسالی

 

امانی با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در تلاش هستیم تعداد کامیون‌های ارسالی به بندر امام خمینی افزایش یابد، افزود:

ورود کالا‌های اساسی به کشور از طریق بنادر چابهار، شهید رجایی، امیر اباد، نوشهر، انزلی و فریدونشهر نیز انجام می‌شود و روزانه قریب به ۳۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالای کشور در بنادر مختلف در امر جابجایی این کالا‌ها فعالیت دارند.

 

*** تسریع و تسهیل حمل کالاهای اساسی

 

به گزارش صنایع، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان پیرامون حمل یکسره کالاهای اساسی، تصریح کرد:

طبق مصوبات شورای عالی ترابری کشور مقرر است با آغاز حمل یکسره کالا‌های اساسی از کشتی به ناوگان و رفع مشکلات مربوط به فرایند ترخیص کالا‌های اساسی، حمل این کالا‌ها تسهیل و تسریع شود و امیدواریم رقم فعلی حمل روزانه ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن کالا پس از اجرایی شدن مصوبات مذکور افزایش یابد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول