اخبار برگزیده

کد خبر:310401
پ
مصطفی-رجبی-مشهدی-
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خبر داد

اتمام محدودیت‌های برقی بخش صنعت تا پایان شهریور ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از اتمام محدودیت‌های اعمال شده برای مصرف برق صنایع تا پایان شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از اتمام محدودیت‌های اعمال شده برای مصرف برق صنایع تا پایان شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** اولویت برق‌رسانی با مشترکان خانگی است

 

به گزارش صنایع، مصطفی رجبی مشهدی درباره دلیل کاهش برق‌رسانی به واحدهای صنعتی از ابتدای سال جاری را اولویت تامین برق مشترکان خانگی عنوان کرد و گفت:
تامین نیاز بخش مصرف‌کنندگان خانگی در اولویت برق‌رسانی است اما محدودیت‌های ارائه برق به صنایع را نیز تا پایان شهریور ماه رفع خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه کارکنان همه بخش‌های صنعت برق تلاش می‌کنند این هفته بدون خاموشی یا با کمترین میزان خاموشی پشت سر گذاشته شود، اظهار داشت:
اگر همه مشترکان به خصوص در ساعات اوج مصرف (۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل پرمصرف استفاده نکنند در روند تامین برق پایدار همه مشترکان تاثیرگذار خواهد بود.

 

*** وجود ۸۰۰ هزار مشترک پرمصرف برق در کشور

 

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران درباره آمار مشترکان پرمصرف برق، گفت:

حدود ۶٫۲ درصد از مشترکان معادل ۸۰۰ هزار مشترک از کل ۳۰ میلیون مشترک برق کسانی هستند که دو برابر الگوی مصرف، برق مصرف می‌کنند، در صورتی که این مشترکان میزان مصرف برق خود را مدیریت کرده و کاهش دهند افزون بر کاهش هزینه صورتحساب‌شان، گامی مثبت در راستای برق‌رسانی بهتر به دیگر مشترکان نیز برمی‌دارند.

 

مدیریت برق‌رسانی و کاهش خاموشی‌ها در پاییز و زمستان ۱۴۰۰ از دیگر موضوعاتی بود که رجبی مشهدی درباره آن این‌گونه توضیح داد.

 

وی در این مورد،بیان داشت:

همه تلاش خود را به کار می‌گیریم با تامین منابع سوخت پشتیبان و مایع در پاییز و زمستان خاموشی برق نداشته باشیم البته وزارت نفت نیز در این زمینه با ما همکاری می‌کند.

 

*** کشف ۲۱۶ هزار مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در پایان درباره شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز که بار سنگینی روی دوش شبکه برق کشور گذاشته است، توضیح داد:

تاکنون ۲۱۶ هزار مرکز غیر مجازاستخراج رمزارز با کمک مردم کشف و شناسایی شده و کشف دیگر مراکز نیز به صورت روزانه ادامه دارد اما با توجه به اینکه این مراکز بسیار گسترده و پراکنده هستند شناسایی آن‌ها به آسانی امکان پذیر نیست به همین دلیل از مردم می‌خواهیم در صورت اطلاع، موارد را در سایت “سمات ” شرکت توانیر گزارش دهند و تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش نقدی دریافت کنند.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول