اخبار برگزیده

کد خبر:310249
پ
یداله صادقی
رئیس سازمان صمت استان تهران:

بورس کالا؛ تالاری برای شفافیت و کشف قیمت‌ منطقی سیمان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران معتقد است، بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان صمت استان تهران معتقد است، بورس کالا زمینه ایجاد شفافیت و کشف قیمت منطقی محصولات از جمله سیمان را فراهم می‌کند.

 

*** مزایای عرضه سیمان در بورس کالا

 

به گزارش صنایع، یداله صادقی درمورد عرضه سیمان در بورس کالا، افزود:

با عرضه سیمان در بورس کالا، به دلیل شفافیت آماری، امکان رفتار‌های انحصارگرایانه برخی عرضه کنندگان به حداقل می‌رسد و آن‌ها باید متناسب با نیاز و تقاضای بازار اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کنند.

 

وی به مزایای معاملات سیمان در بورس کالا و ممنوعیت خرید و فروش این محصول در خارج از بورس کالا اشاره کرد و گفت:

دریک ماه گذشته شرکت‌هایی قادر به عرضه سیمان در بورس کالا بودند که زمینه پذیرش آن‌ها در بورس فراهم شد و از معیار‌های حسابرسی و شرایط عرضه محصولات خود در این بازار برخوردار بودند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه، اضافه کرد:

با توجه به تعاملات صورت گرفته با انجمن صنفی تولیدکنندگان، قرار بر این است تا شرکت‌هایی که در یک ماه گذشته قادر نبودند محصولات خود را وارد بورس کالا کنند هر چه زودتر اقدامات لازم برای ورود محصولات خود به این بازار را انجام دهند و با گذراندن مراحل لازم، زمینه پذیرش آن‌ها در بورس کالا فراهم شود.

صادقی معتقد است که شاید به دلیل نوپا بودن عرضه سیمان در بورس کالا در ابتدا با موانعی مواجه باشیم، اما به طور حتم با رفع این موانع شاهد اتفاقی مثبت در صنعت سیمان و اقتصاد کشور خواهیم بود.

 

وی در ادامه، اعلام کرد:

 با ورود همه شرکت‌ها به بورس کالا و نیز انجام عرضه متناسب با تقاضای موجود در بازار، می‌توان در روز‌های آینده شاهد تک نرخی شدن قیمت سیمان و نرخ عادلانه این محصول در سراسر کشور بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سفر رئیس جمهور به سیستان ‌و بلوچستان/ از ادای احترام به شهدای مدافع امنیت تا گفت‌وگو با کپرنشینان

قیمت خودرو از نفس افتاد

جبران عقب‌ماندگی‌های دولت دوازدهم نیازمند کار شبانه‌روزی است/ نمی‌توان گفت همه وزرای دولت افرادی با توانمندی فوق‌العاده هستند

 

 

*** سهامداران هم سود می‌برند

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مورد اجرایی شدن عرضه سیمان در بورس کالا، خاطرنشان کرد:

اجرایی شدن این اقدام مزایایی را با خود به همراه خواهد داشت که در این میان ضمن افزایش انگیزه واحد‌های تولیدی، زمینه کسب سود معقول توسط سهامداران فراهم می‌شود.

 

وی در ادامه، بیان داشت:

سهامداران چنین انتظاری را از مجموعه بازار سرمایه دارند تا اقدامات لازم در این بازار برای حفظ ارزش سهام شرکت‌های آن‌ها صورت گیرد و از این طریق سود عادلانه‌ای در اختیار این افراد قرار بگیرد.

 

*** بدقولی وزارت برق در تامین برق کارخانه‌های سیمان

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مورد عدم تامین برق کارخانه‌های سیمان، اظهار داشت:

اکنون در تهران شاهد فعالیت چهار کارخانه سیمان هستیم که این کارخانه‌ها حتی اکنون که هوا رو به خنکی است با حدود ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند که علت آن عدم تامین برق لازم برای تولید کلینکر است.

وی در ادامه، اضافه کرد:

براساس وعده‌های داده شده قرار بر این است که در اوایل مهر ماه، مشکل برق کارخانه‌های سیمان برطرف شود تا از این طریق شاهد ثبات بیشتری در وضعیت تولیدی شرکت‌های سیمانی باشیم.

 
*** کف عرضه محصولات در بورس کالا

 

به گزارش صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان، با اشاره به اینکه در کل ما موافق عرضه و انجام معاملات کالا‌ها در بورس هستیم که در این زمینه پیشنهاد ما وجود کف عرضه محصولات از سوی تولیدکنندگان در بورس است، افزود:

 بورس کالا مزایای زیادی در جهت ایجاد رقابت و شفافیت در مبادلات کالایی کشور دارد و در حال حاضر به عنوان بازاری مدرن در جهت کشف قیمت و فروش بهینه شرکت‌ها مطرح است که ورود کامل سیمان به معاملات این بورس نیز سبد کالا‌های آن را تکمیل‌تر از گذشته می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول