اخبار برگزیده

کد خبر:310207
پ
تاسیس بنگاه صنعتی
بر اساس آمار وزارت صنعت:

رشد ۱۲.۱ درصدی صدور جواز تاسیس بنگاه صنعتی در چهار ماه سال جاری

جدیدترین آمار منتشر شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۱هزار و ۲۰۱ بنگاه جواز تاسیس در چهار ماه سال جاری است که نشان‌دهنده رشد ۱۲.۱ درصدی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

جدیدترین آمار منتشر شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۱هزار و ۲۰۱ بنگاه جواز تاسیس در چهار ماه سال جاری است که رشد ۱۲.۱ درصدی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

 

*** صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

 

به گزارش صنایع، بر اساس این آمار در چهار ماهه سال جاری برای ۱۱هزار و ۲۰۱ بنگاه جواز تاسیس و برای ۲۱۶۹ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲.۱ درصد و ۱۳.۳ درصد افزایش داشته است.

سرمایه پیش بینی شده در این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۳۲۴ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۷۰.۸ درصد افزایش داشته است.

میزان سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در چهار ماهه امسال نیز ۸۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۴.۸ درصد افزایش داشته است.

 

*** میزان اشتغال‌زایی

 

همچنین بر اساس این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه‌هایی که جواز تاسیس آن‌ها در چهار ماه نخست امسال صادر شده برای بیش از ۲۹۹ هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه پارسال با افزایش ۲۳.۴ درصدی مواجه بوده است.

پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت نیز زمینه اشتغال ۵۴ هزار و ۲۴۵  نفر را فراهم کرده که نسبت به چهار ماهه پارسال حدود ۴۵.۸ درصد افزایش داشته است.

 

اخبار مهم صنایع:

سفر رئیس جمهور به سیستان ‌و بلوچستان/ از ادای احترام به شهدای مدافع امنیت تا گفت‌وگو با کپرنشینان

قیمت خودرو از نفس افتاد

جبران عقب‌ماندگی‌های دولت دوازدهم نیازمند کار شبانه‌روزی است/ نمی‌توان گفت همه وزرای دولت افرادی با توانمندی فوق‌العاده هستند

 

 

*** کاهش ۶ درصدی صدور پروانه صنفی

 

به گزارش صنایع، در چهار ماهه نخست  امسال ۱۸۲ هزار و ۷۴۸ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه‌ در مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشته است.

اصناف با شیوع ویروس کرونا خسارت زیادی دیدند.

 تعداد صدور پروانه‌های صنفی همواره در سال گذشته افزایشی بود و سال گذشته عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به طور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان‌های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.

صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در چهار ماه نخست  سال ۱۴۰۰ با رشد ۴.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۰ هزار و ۴۸۶ مورد رسیده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول