اخبار برگزیده

کد خبر:309734
پ
گوشت قرمز
مرکز آمار اعلام کرد

افزایش ۴۹ درصدی عرضه گوشت قرمز در تیر ماه

براساس گزارش مرکز آمار ایران، عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیرماه سال جاری با افزایش ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیرماه سال جاری با افزایش ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

 

***  کشتار دام 

 

به گزارش صنایع، نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیر ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

 

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیر ۱۴۰۰ در مجموع ۵۳ هزار و ۸۸۳ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

گوشت گاو و گوساله با ۲۸ هزار و ۳۹۳ تن، ۵۲.۷ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. 

گوشت گوسفند و بره با ۲۱ هزار و ۱۹۶تن، بز و بزغاله با ۳۳۳۰۸ تن، و سایر انواع دام با ٩٨۶ تن، به‌ترتیب ٣٩٫٣ درصد، ۶٫۱ درصد و ١,٩ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

باتری کلری، شارژ گوشی را یک هفته نگه می‌دارد

بررسی ۴ اولویت اصلی وزارت صنعت برای حرکت به سمت حکمرانی/ به طور جدی در صدد کنترل تورم هستیم

آیا کشف میدان گازی جدید در خزر می‌تواند ایران را به صادرکننده گاز به اروپا تبدیل کند؟

 

 

*** افزایش ۴۹ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی

 

به گزارش صنایع، مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیر ۱۴۰۰ با ماه مشابه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده افزایش ۴٩ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. 

مقدار عرضه گوشت نیز در این مدت برای گوسفند و بره ٧٢ درصد، برای بز و بزغاله ٢١ درصد، برای گاو و گوساله ٣٩ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۴۵ درصد، و برای شتر و بچه‌شتر ٣٣ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیر ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل (خرداد) در حدود پنج درصد افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول