اخبار برگزیده

کد خبر:309472
پ
خاندوزی
وزیر اقتصاد:

افزایش ۵۰ درصدی نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی با مالیات‌ستانی هوشمند

وزیر اقتصاد معتقد است، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد رشد کند که دستیابی به این هدف از طریق مالیات‌ستانی هوشمند و عادلانه امکان‌پذیر است.

وزیر اقتصاد معتقد است، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد رشد کند که دستیابی به این هدف از طریق مالیات‌ستانی هوشمند و عادلانه امکان‌پذیر است.

 

*** افزایش نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی

 

به گزارش صنایع، احسان خاندوزی در جمع مدیران عالی سازمان امور مالیاتی کشور، اظهار داشت:

باید تلاش کنیم در چهار سال پیش رو نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را ۵۰ درصد رشد دهیم.

 

وی بر ضرورت تحقق اهداف و برنامه‌های بالادستی تأکید کرد و بیان داشت:

هدف گذاری اعلام شده توسط ریاست محترم جمهور، میثاق تعهد سازمان امور مالیاتی با رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و مجلس شورای اسلامی است.

ما هم از شیوه‌های مالیات ستانی ناکارآمد و سنتی و هم از شیوه‌های مالیات ستانی ناعادلانه که موجب اجحاف به گروه‌های مختلف اجتماعی می‌شود آسیب دیده ایم.

 

*** اهمیت عملکرد سازمان امور مالیاتی

 

وزیر اقتصاد با اشاره به اهمیت عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان یک بازوی مهم درآمدزایی دولت در کنار سایر دستگاه‌ها، گفت:

بنده تعهد داده ام در مدت این ۴ سال تلاش کنیم نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را ۵۰ درصد افزایش دهیم، اما با قید اینکه” مالیات ستانی هوشمند و عادلانه” باشد، چرا که در هر دو زمینه به شدت آسیب دیده ایم.

بنده به عنوان یک فرد که خاستگاهش دانشگاه است این را می‌گویم، الان دوران بحث‌های نظری نیست، چرا که به اندازه کافی به این مباحث نظری پرداخته شده است و اکنون باید تلاش کنیم از کلیات و نظریه‌ها بگذریم و در نظر داشته باشیم که این سال‌های پیش رو سال‌های کار است.

 

خاندوزی در ادامه افزود:

انتظار می‌رود برنامه‌های اجرایی تحقق این اهداف طی سه روز در دو لایه برنامه‌های کوتاه مدت (تا پایان سال ۱۴۰۰) و بلند مدت (تا پایان دولت) در نشستی با ریاست سازمان امور مالیاتی بررسی و نهایی گردد.

 

*** ایجاد تحول در حوزه نظام مالیاتی

 

به گزارش صنایع، وزیر اقتصاد در پایان، اظهار کرد:

باید این دوران آغازگر تحول در حوزه نظام مالیاتی و نه فقط مالیات ستانی و صرف وقت برای تأمین درآمد باشد، بلکه تلاش کنیم حکمرانی مالیاتی کشور را به عنوان طرحی نو در اندازیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول