اخبار برگزیده

کد خبر:308874
پ
فاطمی امین
وزیر صمت دولت سیزدهم در اولین حضور خود در وزارت صمت مطرح کرد

سه اولویت وزارت صمت در کوتاه مدت/ تبدیل مجوزها از حالت پیشینی به پسینی/ اجرای پروژه سامانه قواعد و مجوزها از هفته آینده

وزیر صنعت دولت سیزدهم در اولین حضور خود در وزارت صمت ضمن تشریح سه اولویت این وزارتخانه در کوتاه مدت، از تلاش خود برای تبدیل مجوزها از حالت پیشینی به پسینی و جلوگیری از آیین‌نامه‌های خلق‌الساعه که محیط کسب و کار را آشفته می‌کند، خبر داد.

وزیر صنعت دولت سیزدهم در اولین حضور خود در وزارت صمت ضمن تشریح سه اولویت این وزارتخانه در کوتاه مدت، از تلاش خود برای تبدیل مجوزها از حالت پیشینی به پسینی و جلوگیری از آیین‌نامه‌های خلق‌الساعه که محیط کسب و کار را آشفته می‌کند، خبر داد.

 

*** ۳ اولویت اصلی وزارت صمت

 

به گزارش صنایع، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه جلسه با مقام عالی پیشین وزارت صمت ضمن تشکر از زحمات علیرضا رزم‌حسینی و همه مسئولان این وزارتخانه، در خصوص برنامه‌های خود، گفت:

تنظیم بازار، صادرات و رفع موانع تولید جزء اولویت‌ها و برنامه‌های کوتاه مدت وزارتخانه خواهد بود و در کنار این موضوعات، ۳۶ پروژه تحولی تعریف شده است که به‌ موازات برنامه‌های کوتاه‌مدت اجرا خواهد شد.

 

*** تکمیل سامانه جامع تجارت

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیدن به یک ساختار و ساز و کار موثر در مدیریت صنعت و معدن را از اهداف این وزارتخانه دانست و افزود:

تکمیل سامانه جامع تجارت یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است.

تکمیل این سامانه امکان رصد جریان تولید و توزیع کالا را فراهم می‌آورد و امکان پیش‌بینی و اخذ تصمیمات به موقع را ایجاد می‌کند.

 

*** تعامل با وزرات جهاد 

 

فاطمی‌امین در ادامه اظهار داشت:

با توجه به اهمیت تعامل دو وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حل مسائل مربوط به تنظیم بازار، جلسه‌ای با وزیر محترم جهادکشاورزی در دستور کار قرار دارد و ان‌شاءالله با همکاری قوی این ۲ وزارتخانه، بسیاری از مسائل کشور در حوزه تنظیم بازار حل و فصل خواهد شد.

 

*** اهمیت مشارکت بخش خصوصی در امور 

 

وزیر صمت در بخش دیگر صحبت‌های خود به اهمیت کسب و کار و بخش غیردولتی در حوزه تولید، تجارت و صادرات اشاره کرد و افزود:

بخش خصوصی، کسب‌وکار و بنگاه‌های اقتصادی نقش اصلی را درحوزه تولید و تجارت دارند و اگر نگران تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری هستیم.

باید به این بخش‌ها توجه شود دولت باید تلاش کند شرایط و الزامات مورد نیاز برای فعالیت آن‌ها را فراهم کند.

 

وی دولت را همراه و شریک بخش خصوصی توصیف کرد و بیان داشت:

دولت و بخش خصوصی هر دو در یک سو هستند و دولت با مشخص کردن اولویت‌ها سعی می‌کند از بخش خصوصی بخواهد تا متناسب با این اولویت‌ها برنامه‌ریزی کنند و در مرحله بعد از ان‌ها در تحقق این اهداف حمایت شود و تلاش کنیم تا هماهنگی بین اهداف بخش خصوصی و اولویت‌های ملی ایجاد کنیم و دولت بیشتر نقش تسهیل‌گری، تنظیم‌گری، اولویت‌گذاری را داشته باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

نتایج بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم مشخص شد

۲۰۰ کامیون موز وارداتی به کشور در انتظار ترخیص/ وزارت کشاورزی تعیین تکلیف کند

ارسال ۷۰ درصدی دام ماده و مولد به کشتارگاه/ کمبود شدید گوشت در ۹ ماه آینده

 

 

*** پروژه سامانه قواعد و مجوزها

 

به گزارش صنایع، وزیر صنعت در پایان، به اقدامات انجام شده در دوران وزیر پیشین صمت در حذف بروکراسی‌های زائد اداری در حوزه صمت و بخش تولید اشاره کرد و افزود:

پروژه سامانه قواعد و مجوزها از هفته آینده اجرا خواهد شد.

در قالب این سامانه کلیه مجوزهای صادر شده در بخش‌های صنفی، صنعتی معدنی و تجاری بازنگری خواهند شد.

به دنبال این هستیم تا حد امکان مجوزها را از حالت پیشینی به پسینی تبدیل کنیم و تلاش می‌کنیم از آیین‌نامه‌های خلق‌الساعه که محیط کسب و کار را آشفته می‌کند، جلوگیری کنیم و این در راستای تسریع اقدامات و برنامه‌های هیئت مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول