کد خبر:302137
پ
قیمت+خودرو
صنایع گزارش می‌دهد:

همراهی خودروسازان با نرخ ارز در افزایش قیمت خودروهای داخلی/ کاهش عرضه خودرو و نوسانات نرخ ارز، عاملان شوک به بازار خودرو

کاهش عرضه خودرو توسط خودروسازان و نوسانات نرخ ارز، دو عاملی شد که بازار خودرو علیرغم رکود، شوک دیگری را تجربه کند و خودروهای داخلی باز هم افزایش قیمت پیدا کنند و بار دیگر مشخص شود هیچ برنامه‌ای در کشور برای صنعت خودرو وجود ندارد.

کاهش عرضه خودرو توسط خودروسازان و نوسانات نرخ ارز، دو عاملی شد که بازار خودرو علیرغم رکود، شوک دیگری را تجربه کند و خودروهای داخلی باز هم افزایش قیمت پیدا کنند و بار دیگر مشخص شود هیچ برنامه‌ای در کشور برای صنعت خودرو وجود ندارد.

 

*** شوک خودروسازان به بازار خودرو

 

به گزارش صنایع، کاهش عرضه خودرو به بازار به دنبال توقف فروش فوری توسط خودروسازان، نوسانات نرخ ارز به همراه قطعی برق که تولید قطعات را تاحدودی با مشکلات روبرو کرده، عواملی شده تا شرایط رکودی بازار خرید و فروش خودرو تشدید و حتی قیمت بسیاری از خودروهای داخلی با افزایش قیمت روبرو شود.

 

*** شوک قیمتی بازار خودرو

 

به گزارش خبرنگار صنایع و به نقل از فروشندگان خودرو، بازار خودرو در حال حاضر راکد است اما افزایش نرخ ارز و ورود آن به کانال ۲۵ هزار تومانی عاملی شده است تا هم خودروهای کارکرده خارجی و هم خودروهای داخلی رشد قیمت را تجربه کنند.

از طرف دیگر هر زمان که عرضه خودرو مثل این روزها که خودروسازان فروش فوری را متوقف کردند، کاهش پیدا می‌کند، بازار دچار شوک قیمتی می‌شود

با توجه به این موارد اینگونه برداشت می‌شود که هیچ برنامه کوتاه و بلند مدتی برای بازار خودرو وجود ندارد و به همین دلیل ضرورت دارد دولت جدید فکر اساسی برای بازار خودرو کند به نحوی که با افزایش عرضه، شکاف قیمتی کارخانه و بازار برطرف شده و روند قیمت‌گذاری خودرو نیز اصلاح شود.

 

اخبار مهم صنایع:

دولت مردمی در واقعیت محقق شود/ تشکیل دولت به تاخیر نیافتد

خسارت ۳۰ درصدی به تولید گندم در سال ۱۴۰۰

حذف ۶۹ لوکوموتیو از شبکه ریلی در ۲ سال/ آمارهای رسمی ادعای دولتی‌ها را رد می‌کند

 

*** قیمت روز در بازار خودرو

 

به گزارش صنایع، در بازار خودرو ،امروز قیمت خودروی پراید ۱۱۱ از ۱۴۲ میلیون تومان گذشت.

همچنین پراید ۱۳۱ نیز ۱۳۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۲۷۵ میلیون تومان، پژو پارس سال ۲۵۴ میلیون تومان، دنا معمولی ۳۱۰ میلیون تومان، تیبا دو ۱۵۰ میلیون تومان، تیبا صندوقدار ۱۳۸ میلیون تومان، کوئیک دنده ای ۱۵۹ میلیون تومان به فروش می‌‍رسد.

راناپلاس ۲۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۹۱۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه سوز ۲۲۵ میلیون تومان، سمند ای اف سون ۲۴۵ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۲۲۵ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای ۱۵۰ میلیون تومان، دنا توربو پلاس دنده‌ای ۴۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول