کد خبر:302151
پ
محمد-خدابخشی
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

دولت جدید نقاط ضعف اسناد آمایش ملی و استانی را جدی بگیرد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن اعلام بررسی نقاط ضعف اسناد آمایش ملی و استانی در مجلس، بر ضرورت جدی گرفتن نقاط ضعف این اسناد توسط دولت جدید، تاکید کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن اعلام بررسی نقاط ضعف اسناد آمایش ملی و استانی در مجلس، بر ضرورت جدی گرفتن نقاط ضعف این اسناد توسط دولت جدید، تاکید کرد.

 

*** نقاط ضعف اسناد آمایش ملی و استانی

 

به گزارش صنایع، محمد خدابخشی با بیان اینکه با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات کل کشور سند آمایش استانی در نشست‌های این کمیته بررسی شده است، اظهار داشت:

دولت در بحث آماده‌سازی اسناد آمایش ملی و استانی با صرف زمان اقدامات کارشناسی انجام داده اما این اسناد دارای نقاط ضعف نیز هست که باید برطرف شود.

 

*** تعاملی دو سویه میان اسناد آمایش ملی و استانی

 

وی در ادامه، افزود:

تعاملی دو سویه باید میان اسناد آمایش ملی و آمایش استانی وجود داشته باشد، در صورتی که هنوز بُرش استانی و بخشی سند آمایش تعیین و تهیه نشده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

خسارت ۳۰ درصدی به تولید گندم در سال ۱۴۰۰

 

 

خدابخشی در ادامه، تاکید کرد:

مقرر شده، مرکز پژوهش‌‌های مجلس متدولوژی‌های به کار رفته در تدوین اسناد استانی و ملی آمایش سرزمینی را از نقطه نظر تئوریکی مورد بحث و بررسی قرار داده و نقاط قوت و ضعف آن را را احصا کند تا بار دیگر این موضوع در کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار مجلس بررسی شود.

 

به گزارش صنایع، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تصریح کرد:

موضوع بررسی و تدوین نهایی سند آمایش استانی و ملی با اتمام دولت پایان نمی‌یابد زیرا تدوین سند ملی و استانی آمایش سرزمینی یکی از ضروریات کشور است و پیگیری این موضوع از طریق بدنه و بخش حقوقی سازمان برنامه و بودجه ادامه پیدا خواهد کرد و از دولت جدید هم می‌خواهیم آن را جدی بگیرد.

مجلس

 

 

انتهای یپام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول