کد خبر:301247
پ
احسان قمری، مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت پاسخ داد

میزان تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان در سال ۱۴۰۰ چقدر بوده است؟

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت، میزان تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان در سال ۱۴۰۰ را ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت، میزان تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان در سال ۱۴۰۰ را ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

 

*** حمایت از صادرات به کشورهای همسایه 

 

به گزارش صنایع، احسان قمری درباره صادرات به کشورهای همسایه، اظهار داشت:

گسترش حمایت از صادرات به کشورهای همسایه و استفاده از ابزارهای تشویقی به منظور حضور در بازار اتحادیه اوراسیا از رویکردهای بسته حمایت از صادرات غیرنفتی بوده است.

بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای پرداخت مشوق‌های صادراتی در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

تلاش می‌شود تا حمایت‌ها به گونه‌ای باشد که با استمرار حمایت از زیرساخت‌های صادراتی بخش بزرگتری از صادرکنندگان مورد حمایت قرار گیرند.

 

دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی در ادامه افزود:

با تخصیص بودجه مشوق‌های صادراتی، حمایت و تشویق صادرکنندگان برای کاهش هزینه‌های حضور در بازارهای هدف و افزایش قدرت رقابت‌پذیری صادرکنندگان، استمرار یافته است و شرایط آسان‌تری برای آنان فراهم می شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

عرضه سیمان در بورس به قوت خود ادامه خواهد یافت/ مصرف داخلی سیمان کمتر از ۶۰ درصد است

‌ ۱۰ هزار مگاوات ناترازی مصرف و تولید برق کشور

مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت

 

 

*** تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی

 

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت در پایان، اظهار داشت:

مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی و با نرخ ترجیحی به صادرکنندگان تخصیص پیدا خواهد کرد.

 

*** نرخ صادرات

 

به گزارش صنایع، بر اساس آخرین آمار گمرک، در ۴ ماه نخست سال جاری ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۲۹ میلیارد دلار بین ایران و کشورهای مختلف مبادله شد که سهم صادرات کالاهای غیرنفتی ۳۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار و سهم واردات ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ارزش ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول