کد خبر:300694
پ
هاشمی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

افزایش حقوق بدون در نظر گرفتن منابع مناسب تورم‌زا است/ تورم موجود در جامعه با حقوق برخی کارکنان و بازنشسته‌ها تناسب ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است، افزایش حقوق بدون در نظر گرفتن منابع مناسب تورم‌زا است و تورم موجود در جامعه با حقوق کارکنان و بازنشسته ها تناسبی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است، افزایش حقوق بدون در نظر گرفتن منابع مناسب تورم‌زا است و تورم موجود در جامعه با حقوق کارکنان و بازنشسته ها تناسبی ندارد.

 

*** افزایش حقوق اقشار مختلف در ماه های اخیر

 

 به گزارش صنایع، محسن زنگنه درباره افزایش حقوق اقشار مختلف در ماه های اخیر اظهار داشت:

در این که تورم موجود در جامعه با حقوق برخی کارکنان و بازنشسته ها تناسبی ندارد شکی نیست اما مجلس به این موضوع اعتقاد دارد که اگر افزایش حقوق بدون در نظر گرفتن منابع مناسب صورت بگیرد به ضرر حقوق بگیران خواهد شد زیرا باعث ایجاد تورم می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

واکنش سازمان برنامه به ادعای رئیس مجلس در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

صنعت برق با ناترازی تولید و مصرف مواجه است/ بهای برق مشترکان پرمصرف افزایش می‌یابد

 

 

*** تورم

 

وی در ادامه، اضافه کرد:

وقتی تورم رخ می دهد مشاغل آزاد و فعالان بخش خصوصی متناسب با تورم خود را تطبیق می‌دهند اما قشر حقوق بگیر دولت دچار مشکل می‌شود.

بر این اساس اگر می‌خواهیم برای همه اقشار حقوق بگیر جامعه از جمله بازنشستگان، اعضای هیات علمی و قضات تصمیم بگیریم نباید این تصمیم پوپولیستی باشد که در نهایت به ضرر خود آن‌ها تمام شود.

 

*** لوایح همسان سازی

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به لوایح همسان سازی که دولت یازدهم و دوازهم به مجلس فرستاده است، اظهار داشت:

منابع اجرای این لوایح را از بودجه سالانه در نظر گرفته و این در حالی است که بودجه همین الان حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد.

 

*** افزایش حقوق با در نظر گرفتن منابع مناسب

 

زنگنه با تاکید مجدد بر این که مجلس با اصل افزایش حقوق و دستمزد مخالف نیست اما منابع این افزایش حقوق مهم است، خاطر نشان کرد:

مجلس به دنبال عدالت در حقوق و دستمزد است اما باید در سازوکار رسیدن به نقطه بهینه حقوق و دستمزد بررسی‌های کارشناسی صورت بگیرد.

 

 به گزارش صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان، با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید، تصریح کرد:

مجلس منتظر است تا پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم تصمیم بگیرد زیرا احتمال این که دولت آینده برای اصلاح سازوکار همسان سازی‌ها لوایح را باز پس بگیرد و پس از اصلاح مجدد به مجلس بفرستد وجود دارد.

فارس

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول