کد خبر:300389
پ
علیرضا عباسی
نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

آشفتگی بازار محصولات کشاورزی، نتیجه لغو قانون تمرکز است

نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، آشفتگی بازار محصولات کشاورزی را نتیجه لغو قانون تمرکز، اعلام کرد.

نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، آشفتگی در بازار محصولات کشاورزی را نتیجه لغو قانون تمرکز دانست.

 

*** پایان موعد لغو قانون تمرکز

 

به گزارش صنایع، قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در سال ۹۱ تصویب شد و از سال ۹۲ وارد فرآیند اجرایی شد.

 این قانون که اختیارات تجارت و تنظیم بازار محصولات کشاورزی را به وزارت جهاد کشاورزی منتقل کرد، موجب تغییرات مثبتی در مدیریت تولید و بازار محصولات کشاورزی شد.

اجرای این قانون در تابستان ۹۸ به درخواست دولت دوازدهم در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به صورت موقت تعلیق شد.

 در طول این دو سال بازار محصولات کشاورزی با نوسانات و نابسامانی‌های زیادی روبرو شد و حال با فرارسیدن پایان موعد لغو دو ساله قانون تمرکز در ۲۲ تیرماه ۱۴۰۰، این قانون باید دوباره اجرا شود.

 

*** کشاورز رمقی برای تولید ندارد

 

علیرضا عباسی، درباره اهمیت اجرای قانون تمرکز، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات بخش کشاورزی تعدد مراکز تصمیم‌گیری است، گفت:

یکی از مسائل کشاورزی این است که تولید را یکی انجام می‌دهد و اما سیاست‌گذاری برای قیمت و صادرات واردات در جای دیگر انجام می‌شود، شما در نظر بگیرید کشاورز برنج را می‌کارد اما شهریورماه که دارد برداشت می‌کند، هم‌زمان مجوز واردات برنج هم صادر می‌شود و کشاورز مجبور می‌شود برنجی را که شش ماه تا یک سال زحمت کشیده به قیمت پایین‌تر بفروشد.

ما بحثمان تعیین قیمت توسط دولت نیست که یک زمان بخواهد قیمت را تغییر دهد، ما می‌گوییم دود آن به چشم کشاورز ما نرود. سودش را دلال می‌برد، ضررش را کشاورز می‌کند.

 

*** اجرای قانون تمرکز به نفع تولیدکننده

 

وی در ادامه افزود:

این قانون تمرکز می‌گفت اختیاراتی که در وزارت بازرگانی سابق بود به وزارت جهادکشاورزی محول شود، واگذاری انجام شد ولی وزارت جهاد هم نتوانست آن‌ طور که باید از آن استفاده کند و یک عده گفتند کلاً قانون تمرکز را حذف کنیم، در صورتی‌ که این پاک کردن صورت مسئله بود و باید آنجایی که گیر داشت را در وزارت جهاد اصلاح می‌کردند و آن زمان که اجرا شد ما توانستیم در برخی محصولات خودش خودکفا شویم؛ بنابراین ضروری می‌دانیم که حتماً قانون تمرکز به نفع تولیدکننده اجرا شود.

 

*** لغو قانون تمرکز و مشکلات ایجاد شده

 

نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در این خصوص، اظهار داشت:

 قسمت عمده‌ای از نابسامانی‌ها به لغو قانون تمرکز برمی‌گردد ولی قبل از این ما نتوانستیم در وزارت جهاد کشاورزی بحث الگوی کشت و آمایش را به‌ جایی برسانیم و در این مورد با کشاورز طرف هستیم که بخش خصوصی محسوب می‌شود و باید با مشوق‌هایی خط دهی کنیم که این مقدار محصول نیاز داریم یا این مقدار هکتار پیاز و سیب‌زمینی و موارد دیگر اما مسئله مرغ و تخم و پیاز آن قسمت که باید در جایی واردات و صادرات را باز کنیم، مربوط به قانون تمرکز است و کار واردات و صادرات محصولات کشاورزی باید با وزارت جهاد باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مدیریت فاجعه‌بار در سایپا / افزایش زیان حدود ۱۳۰ درصدی علیرغم افزایش ۲۱۶ درصدی قیمت/ تلاش مدیران سایپا برای به حاشیه بردن زیان سنگین شرکت

محدودسازی فعالیت خودروسازانی که در زمان تحریم، ما را تنها گذاشتند

عوامل موثر بر زیان سنگین در ایران خودرو چیست؟/ مدیریت در دو شرکت‌ بزرگ خودروسازی ایران شبیه جوک است/ اگر سهامداران واقعی بالای سر شرکت‌های خودروسازی بودند، مدیران عامل این شرکت‌ها یا باید استعفا می‌دادند یا عزل می‌شدند

 

 

*** لغو اجرای قانون تمرکز

 

عباسی درباره دلیل تعلیق اجرای قانون تمرکز در مردادماه ۹۸ افزود:

قسمتی به این مربوط می‌شد که وزارت جهادکشاورزی وظایفش را آن‌ طور که باید و شاید انجام نداد ولی این یک کوتاهی بود، مثلاً در مورد میوه‌ شب عید در سال ۹۶ و ۹۷ به مشکل برخوردیم و گفتند کلاً قانون تمرکز را حذف کنیم در صورتی‌ که آنجا باید خوب اجرا می‌شد که نشد و حذف آن کار را بدتر می‌کند، باید جایی که ایراد و اشکال داشت را برطرف می‌کردیم اگر برطرف می‌کردیم، مطمئناً این قانون به نفع کشاورز و تولیدکننده برمی‌گشت.

 علاوه بر این، دولت در سال ۹۷ و ۹۸ به دنبال احیای وزارت بازرگانی بود اما شورای نگهبان مخالفت کرد و دولت هم چون دستش نرسید وزارت بازرگانی را احیا کند از طریق شورای سران که برای شرایط خاص اختیاراتی داشتند توانستند قانون تمرکز را لغو کنند ولی از لحاظ قانونی نتوانستند وزارت بازرگانی را احیا کنند.

 

*** اقدام مجلس یازدهم برای اصلاح این وضعیت

 

نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، درباره اقدام مجلس یازدهم برای اصلاح این وضعیت اضافه کرد:

 ما به‌ عنوان مجلس یازدهم با لغو قانون تمرکز مخالفت کردیم و حتی یکی از سؤال‌های ما از وزیر صمت جدید، رویکردشان نسبت به قانون تمرکز بود که وزیر فعلی نظرشان این بود که من به‌ صورت کامل این قانون را اجرا خواهم کرد و وزیر کشاورزی هم این اراده را داشتند، اینجا فقط شخص رئیس‌جمهور است که هنوز پای حرفی که زده مانده و می‌گوید که اگر وزارت بازرگانی بود این مشکلاتی که در بازار وجود دارد، نداشتیم؛ یعنی همه‌ی مشکلات را به گردن نداشتن وزارت بازرگانی می‌اندازند.

 بنابراین دولت دوازدهم از اختیارات خودشان در شرایط تحریم در شورای سران سه قوه استفاده کردند، علاوه بر آن ما در مجلس ماده ۲۳۴ را به جریان انداختیم که در مورد مسئولینی است که وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند که به قوه‌ی قضائیه ارجاع داده شد.

 

*** قانون تمرکز یک مطالبه جدی از طرف مجلس

 

وی ، درباره پایان موعد مصوبه‌ی سران قوا در ۲۲ تیر ۱۴۰۰ و اقدامات مجلس درباره اجرای دوباره این قانون ضمن اشاره به طرح امنیت غذایی که مجلس به دنبال تصویب آن است، گفت:

با جلسات متعددی که داشتیم تفاهم وزیر صمت و جهادکشاورزی حاصل شده است و عمر دولت دوازدهم هم که مقاومت نشان می‌داد بزودی به پایان می‌رسد و ان‌شاالله ما با دولت بعد این مشکل را نخواهیم داشت.

 ولی در همین مدت باقیمانده هم نهایت تلاشمان را می‌کنیم که قانون تمرکز از طرف ما یعنی مجلس یک مطالبه‌ جدی باشد و شرکت بازرگانی دولتی از وزارت صمت به وزارت جهاد بازگردد.

 

*** اصلاحات قانون بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش صنایع، نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس درباره اصلاحات قانون بودجه ۱۴۰۰ با توجه به بازگشت شرکت بازرگانی دولتی به وزارت جهاد اضافه کرد:

با توجه به اینکه این مورد در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی‌نشده بود، در مورد قانون ما دو کار را می‌توانیم انجام دهیم یکی اینکه این قانون از سال ۱۴۰۱ اجرایی شود یا اینکه پیشنهاد اصلاح بودجه را بدهیم.

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول