کد خبر:298242
پ
بورس
کارشناس بازار سرمایه:

خروج معاملات بورس از شرایط بحرانی و بازگشت به روند طبیعی/ امکان دارد هیچ وقت روند معاملات سال ٩٩ بازار سهام تکرار نشود

کارشناس بازار سرمایه معتقد است، معاملات بورس در حال خروج از شرایط بحرانی و بازگشت به روند طبیعی است.

 کارشناس بازار سرمایه معتقد است، معاملات بورس در حال خروج از شرایط بحرانی و بازگشت به روند طبیعی است.

 

*** روند فعلی معاملات بورس

 

 به گزارش صنایع، نوید خاندوزی به روند فعلی معاملات بورس اشاره کرد و اظهار داشت:

بازار سهام اکنون در معاملات خود بر مدار درستی در حال حرکت است، مشکل کنونی بسیاری از سرمایه گذاران حاضر در بورس، مقایسه معاملات این بازار در روزهای کنونی با روند سال گذشته است.

 

وی، تغییر در ذهنیت‌ها را لازمه ایجاد تعادل در معاملات بازار سرمایه دانست و بیان کرد:

سهامداران بهتر است این موضوع را برای همیشه در سرمایه‌گذاری‌های خود مورد توجه قرار دهند که امکان دارد دیگر هیچ وقت روند معاملات سال ٩٩ بازار سهام تکرار نشود.

سهامدارانی که این موضوع را سرلوحه سرمایه‌گذاری خود در بازار قرار دهند، متوجه این موضوع خواهند بود که بورس اکنون بر مدار درستی در حال حرکت است و روند آن به هیچ عنوان غیرطبیعی نیست.

 

در چند روز اخیر سهام منفی بازار از خریداران بسیار خوبی برخوردار بودند، همچنین در کنار آن وضعیت شرکت‌ها از نظر بنیادی در موقعیت معقولی قرار گرفته است که این موضوع می تواند زمینه تداوم رونق بورس را فراهم کند.

 

*** نوسان موقتی بازار

 

کارشناس بازار سرمایه در ادامه نوسان موقتی بازار را طبیعی اعلام کرد و افزود:

سهامداران نباید به دلیل ترس از ایجاد هیجان در معاملات بورس به سمت عرضه سهام خود در بازار پیش بروند زیرا اکنون بازار در معاملات خود در حال بازگشت به روال استاندارد چند سال گذشته است؛ بنابراین با توجه به ارزیابی‌های انجام شده روند فعلی بازار به هیچ عنوان از نگرانی خاصی برخوردار نیست.

 

 

اخبار مهم صنایع:

بازار برنج در آستانه بحرانی بی‌سابقه

 

 

خاندوزی با اشاره به اینکه انتظارات از دولت در حوزه بازار سرمایه بسیار بالا است، اشاره کرد:

اگر دولت جدید، به دنبال ایجاد دید مثبتی نسبت به بازار سرمایه در میان فعالان حاضر در بازار است باید به سمت اقتصاد شفاف، روشن، غیردستوری و پویا حرکت کند تا در نهایت بازار سرمایه از این طریق به بازدهی معقولی دست پیدا کند.

 

*** تداوم روند صعودی معاملات بورس با سرعتی معقول

 

این کارشناس بازار سرمایه  در پایان با اشاره به اینکه بازار سرمایه از مرحله تدافعی و بحران خارج شده است، افزود:

به نظر می‌رسد در صورت تداوم روند فعلی معاملات بورس و عدم تصمیمات هیجانی از سوی مسوولان، روند صعودی این بازار با سرعت معقول ادامه پیدا کند و مسیر کنونی را در پیش بگیرد.

به طور حتم بازار سرمایه تا پایان سال از بالاترین بازدهی نسبت به سایر بازارها برخوردار خواهد بود و روند سال‌های گذشته هم نشان دهنده این بوده است که بازار سرمایه می‌تواند بازدهی بیشتری را نسبت به دیگر بازارها در اختیار سهامداران قرار دهد.

 

به گزارش صنایع، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (دوشنبه، ۲۸ تیر ‌ماه) در کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رشد کرد و با ۶ هزار واحد افزایش، به عدد یک‌میلیون و ۳۱۱ هزار واحد رسید.

 
 
انتهای پیام///
منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول